Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tehetek egy 6literes akváriumb...

Tehetek egy 6literes akváriumba 2db narancsszínű törperákot, pár guppi-t, pár neonhalat?

Figyelt kérdés

2014. márc. 7. 14:45
 1/7 lopi 13 ***** válasza:
17%
Én úgy tudom hogy a minimum az a 20 liter.
2014. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem.20-30literbe 2 törperákot és kész vagy max pár hím guppit ha minimum 30literes.Neonhalnak nem 6 nem is 60 hanem 70-100liter kell.
2014. márc. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég vettem akváriumot, a legkisebb 850 ft lett volna az 10 literes, 14 literest vettem 6 garnélának az volt 1150ft ez fért el a tanuló asztalon a gyereknek, és passzolt rá a csíptetős lámpa.

A szaporulat már egy 75 literesbe megy majd.


Gerinces állatot 30 liter alatt tilos tartani.


Nem találkoztam még 6 literes akvával, de arányaiban ha fél doboz cigi, vagy 1 liter benzin árát szánod halas akváriumra akkor ne kezd el semmiféleképp ezt az egészet.


Vegyél egy 40-50 literes akvát, az sem nagy ha halakat akarsz tartani, szinte a legkisebb nano halas akváriumnak mondható, nem érdemes kisebbel kezdeni.

2014. márc. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdésed így lenne helyes: 2db narancsszínű törperákot, pár guppi-t, pár neonhalat szeretnék tartani, mekkora akvárium kell?


40-50 literbe gondolkozz legalább, 30 liter a minimum halak esetében, kivétel a neon ahogy apajatszik írta, nekik nagyobb akva kell, hosszú úszótérrel.

2014. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy inkább 80 l.


6 literesbe még a kiskezed sem fér be kényelmesen.

Reménykedem, hogy lehagytál egy nullát. Ha nemm: piros gomb, megérettünk a pusztulásra.

2014. márc. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha 6 literes akkor az gömb LÁMPA BÚRA amiben nem lehet semmilyen állatot tartani (állatvédelmi törvény) minimum 30l de énazt is csak a rákoknak használnám. Neont írták a guppi az esetleg de azzal itt számolnod kell , hogy nekik is vannak igényei mert ugye igénytelen hal nincs csak igénytelen akvarista. Ha szeretnél guppit akkor csak hímeket vegyél mert nagyon szaporák és ha nem tudod a kicsiket elhelyezni akkor abból egy csúnya túlzsúfolt akva lessz ami el is veheti a kedved ettöl a szép hobbitól.


Kezdésnek saját véleményem szerint :


akva 30-40l-es de minél nagyobb annál kisebb a gond vele

külső szűrő a császár de pénz stb. miatt megteszi a belső is ha legalább 7-8 szoros a vízforgatás.

sötét talaj ,anubias növények és moha ezzel megy 3-4 hétig az akva állat. nélkül azután pedig jöhetnek a csapvízben tartható halak,rákok.


az eleven szülők mocskolnak (kaki) elég sokat így én őket nem mondaná

m

2014. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az lemaradt hogy a belső szűrő miatt bocsi ha sok az infó de a kérdés miatt gondolom kezdő vagy


A saját aranyszabályom : Állatot nem a kinézet és egyéb dolgok alpján választunk hanem az alapján , hogy milyen életfeltételeket tudunk hosszútávon fenttartani.

2014. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!