Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Télen esznek a halak a szabadban?

Télen esznek a halak a szabadban?

Figyelt kérdés
A kert végi kanálisba telepitettem 418 darab törpeharcsát próbaként megpróbálom élhetővé váltöztatni a halak számára ők a próbahalak szívosságuk miatt.Természetesen le van rekesztve egy 20 méteres szakaszon hálóval.Így nem fenyeget ökológiai katasztrófa a harcsák miatt.Tudom télen nem igen éheznek a halak de kell enni adni nekik ilyenkor valamit mert hát eddig elég sokan vannak elég kis területen de raktam bőven bellük a szomszéd kacsái miatt persze később ha már megfelelő a környezet egyéb hal tartására kacsabiztossá teszem és rakok bele mást.Ennének ilyenkor valamit vagy kell neki egyártalán valami?Ha most nem akkor mikor kezdjem az etetést mert nem szeretném ha éhalált halnának a sokaság miatt.Ja és mivel kaptam 70 kárászt csak úgy azokat is beleeresztettem(inkább ide mint a haver kacsái elé) azok szeretném ha fejlődnének ezért akarok etetni mert ennyi hal tuti nem talál elég kaját ekkorka darabon szerintem.
2009. dec. 13. 20:07
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Szia, bár az akvarisztika területén nem értek egyet a módszereiddel, de itt talán tudok némi segítséget adni. Tartós 10 fok alatt ( vízhőmérséklet), már nem kell etetni,ebből adódik, hogy e fölött lehet,de csak keveset. 1m az a mélység ahol még 3-4 Fokos marad a víz és itt csoportosulnak össze a halak.Érdemes egy két helyen, legalább ennyire kimélyíteni a medret. A felszín teljes befagyása ellen, nagyobb habszivacs darabokat célszerű tenni a vízre.Ez nálad is jó megoldás lehet.E célra megfelel a habszivacs, vagy bármi, ami lebegni tud, a vízen és elég méretes kb 30×30cm-es darabok .Jó munkát neked.SN.
2009. dec. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget.Tudom túl van telepítve de a törpeharcsákat nem kell sajnálni hisz sokak szerint a törpeharcsa nem hal hanem törpeharcsa!Külön kaszt a vizek patkánya történhet bármi csótány,patkány és törpeharcsa mindig lesz a szivacs elég jó ötletnek tűnik kipróbálom.De azért megpróbálok minél élhetőbb környezetet biztosítani nekik hisz ez a fejlődésük záloga.
2009. dec. 14. 18:38
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Én úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy a törpeharcsa is ugyanolyan hal a szememben mit a többi.Lehet, hogy kártékony és talán nem is szép, de akkor sem tartanám olyan helyen, ahol szenved.Ha meg kell ölni, az legyen gyors és kíméletes.Egyetlen érző lény sem érdemli meg a kínzást, pláne,ha rajtunk múlik.Örülök, hogy megpróbálsz minél jobb körülményeket teremteni a halaidnak, még akkor is, ha csak fogyasztásra szánod őket.SN.
2009. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!