Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vírus öli a halakat?

Milyen vírus öli a halakat?

Figyelt kérdés
Kárász a hal, 50L hordóban van 13 fok van a pincében 2 hónap után nagy véres foltok jelentek meg rajtuk, kopoltyújából szivárog a vér, oldalára fordult, mi ez?

2014. márc. 19. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Csoda hogy eddig bírták....50liter vízben ammóniamérgezést kapnak nem tudom mitől vérzik de amit most tehetsz és a legjobb szerintem ha kiveszed és egy jól irányzott ütéssel megszabadítod szenvedéseitől.
2014. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy ha még látsz esélyt felépülésére elengeded egy közeli patakba/tóba.
2014. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem 1 kicsi kárász van 50l ben, a másik, másik 50L ben, 1 halra jut 50, a kárász nem érzékeny.
2014. márc. 19. 17:38
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
Mint a mellékkelt példa mutatja annyira mégsem, mint hitted. Most úgy őszintén mi értelme van pincében 50literes hordóban kínozni szerencsétleneket. Etted volna meg, vagy engedted volna szabadon őket. Én is ammóniamérgezésre gondolok és nyilván a legyengült állatokat már bármilyen baktérium, vírus,(pl virámia) vagy parazita (pl kopoltyúféreg) könnyen megtámadta. Nem jó ez így, találj ki valami jobb megoldást, vagy ne tarts halakat, ha nem tudod biztosítani még a minimális körülményeket sem.
2014. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy jól irányzott csapásra szavazok én is.

Tartási probléma lesz szerintem is.

Kicsi voltam akkor volt egy ilyen hasonló, ahogy emlékszem nem lehetett pecázni, elzárták a zsilipet, le engedték a vizet, leöltek minden halat, felgyújtották a nádast, markolókkal turkáltak stb


Sokáig nem volt tavunk, ez rémlik, ugrik be nekem, erről a kopoltyú vérzésről, kellemetlen emlék:(

2014. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóval vissza ne engedd.

Sok betegség csak akkor fertőz ha kialakul, természetben még mutálódik is, néha egy rossz tartási körülmény miatt kialakult betegség nagy galibát tud okozni egy amúgy egészséges tóban.

2014. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Így betegen, semmikép ne engedd vissza őket, véletlenül se jusson eszedbe. Ebben az állapotban már gyógyszerezni sincs értelme.
2014. márc. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs tó. Ezeket a jószágokat a horgászboltba vettem hogy horogra tűzzem őket áprilisban és fogjak velük egy jó n agy csukát. Csak nem bírták ki addig.
2014. márc. 20. 08:54
 9/10 A kérdező kommentje:
Inkább az a kérdés hogy a nagyker, kft aki eladja a csalihalat hogy képes télen kiküszöbölni az amoniát baktériumot stbt, hiszen ők 2-3 ezer halat tartanak együtt??
2014. márc. 20. 08:56
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, azt nem tudom, hogy a nagyker milyen körülmények között tartja a csalinak szánt halakat, de sejtem, hogy rossz és elég jelentős az elhullás is. Te viszont csak akkor tudod hosszabb távon életben tartani őket, egészséges állapotban, ha egy kicsit költesz a dologra. Érdemes beszerezni egy nagyobb tartályt, pl kiszanált fürdőkád, használt 100-200 literes akvárium, stb és azt felszerelni levegőztetős szűrővel, de legalább levegőztetővel, ezen felül hetente a víz 30%-át le kell cserélni klórmentes vízre ( egy napig állni hagyod ) Etetni csak annyit kell amennyit azonnal elfogyasztanak. Rendszeresen takarítani kell a tartály alján összegyűlt üledéket. A halakat fertőtleníteni kell mielőtt beletennéd a helyükre, ezzel megelőzhető a betegségek nagy része és a halakon lévő parazitákat is kinyírod. 10-liter vízhez 1db neomagnol 5-10-perc fürdetés, ha pipálni kezdenek, vagy oldalra dőlnek azonnal ki kell venni őket és tiszta vízbe kell tenni. Általában jól bírják ezt az adagot és időt, de előfordulhatnak kivételek. Természetesen gyári fertőtlenítőt is használhatsz, pl FMC oldatot, akvarisztikai szaküzletben kapható. Lehet, hogy elsőre kicsit komplikáltnak tűnik a dolog, hidd el nem az és megéri a fáradozást, ha így szeretnéd tartani a csalihalat, vagy esetleg a fogyasztásra szánt kisebb halakat. Remélem valamit tudsz hasznosítani a leírtakból.
2014. márc. 21. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!