Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 500 liter kerti tóm van...

Neda10 kérdése:

500 liter kerti tóm van nálunk és van kavics van növény van szűrő gép meg mindent és érdelmes halat? Tartani pl (aranyhal vagy koi ponty meg pár arany compót) kérem értelmes válaszokat várok

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez elég kicsi tó a koinak. Aranyhalnka még elmegy. de ne sokat. Milyen szűrő?
2014. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk 3 aranyhal 3 compó. Koinak kicsi.
2014. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Soknál segédkeztem, csak leírom, hogy néz ki, röviden.

Teló csörög, rotációs kapa megfog, ki van jelölve egy legalább 3 méter átmérőjű rész, elkezdem rotálni körbe, körbe, mögöttem haver kidobálja lapáttal a földet, legalább 70cm mély legyen, utána fólia bele enged, víz, vízforgató, tavi növények, növénytáp.


Fenti egy kb 5000 literes abszolút mini kerti tó, ez a legkisebb méret aminél nem kell félni, hogy a belehulló levelektől berohad, megfőlnek a halak a 40 c.fokos napon, agyon veri a jég, belehullik a permetszer a szúnyogirtáskor, bele folyik valami akkor még érzéketlen.


Így 5000 literbe mehetnek kisebb kárászok, aranyhal stb max 20-30 cm re növő halak, nem sok 10-20 darab.

Koi az nagyra nő annak kicsi.


Fenti egy délelőtt megszokott lenni ha hárman neki állunk, most nincs kerti tavam, volt régen, most már ideje lesz megint csinálni.


A kidobált föld marad part oldalnak, karókkal, hungarocell lapokkal meg szoktuk támasztani az oldalakat, ha fel van töltve akkor már tartja a víz, hogy ne omoljon be.


Lényegében egy 2,5- 3 méteres kicsi tó az a minimum.


Mondjuk egy 2.5 méter átmérőjű, 60 cm mély az 3000 liter, 30 centi földet kell kidobálni csak, talán abba már lehet halat tenni, 1-2 óra alatt megvan, szerintem ezt egy nő is simán megcsinálja, egymaga.

2014. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt megsértődnél nézz le magad elé, képzelj el egy 1 m2 alapterületű részt, 50 cm mélységben, az a természetben egy dunctos üveg, az időjárás viszontagságaival szemben.
2014. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

33 éves nő vagyok, tavaly ilyenkor ástam ki a kerti tavam, 3x4-es 160 cm mély, 2.5 m3 , egyedül csináltam, 3 nap alatt, úgy, hogy talicskám sem volt.

Még ez is olyan pici, hogy csak 8 sneci van benne (egy tavaly született), ők még éppen jól érzik magukat. Ez a 2500 liter is iszinyatosan túlmelegszik nyáron, minden másnap megy bele a friss víz. Számíts olyan 12 millió szúnyoglárvára, aminek nem lesz természetes ellensége, hiszen addigra a halak meghalnak, béka önszántából nem megy bele. Folyamatos szűrés és algátlanítás kell majd. Ha lehet, én mindenképpen nagyobbat ajánlok, legalább 4-5x ekkorát.

Ha nem lehet, akkor viszont halakat ne tegyél bele. Ráadásul télen a halakat majd mindig be kell vinned, mert nem tudnak elvermelni ilyen alacsony vízszintnél, megfagynak tavaszra.

2014. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 5 válaszoló.....


3x4x1,6 méter az nálam akárhogy számolom 19,2 m3


Bocs,hogy kijavítalak az nálam 19200 liter, el is hiszem hogy 3 napig tartott.

2014. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem annyi, mert elég sok lépcső van benne, és előírás szerint, 1/3-a mocsárszintes, nem is algásodik.:) Ráadásul tekiknek készült elsősorban.
2014. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja oké, a valós víztömegre értetted, így már tiszta.
2014. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, én azzal szoktam számolni, nekem az a tuti.:)
2014. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amivel elmentrengeteg időm, az a drénárok, amit ástam köré. De minek?!:)
2014. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!