Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kelendő a nyúlcsiga?

Kelendő a nyúlcsiga?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem ezeket a csigukat, de még csak egy van, hogy ne szaporodhassanak túl.

De ha lenne még pár, és szaporodnának akkor el tudnám adni a kicsiket?

A boltban 1.000 Ft egy darab.



2014. márc. 24. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

ha tizet veszel az akváriumodba, akkor sem fognak túlszaporodni. ez nem a maláj tornyos, aki úton útfélen petézik. ezekálelevenszülők, és egyszerre rendkívül kis számú utóddal örvendeztetnek meg. ráadásul vált ivarúak, azaz nem hímnősek, mint pl. az éticsiga.


nekem 5 van az akváriumomban és még egyetlenegy utódot sem láttam eddig.

2014. márc. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyúlcsigát éppen azért szoktak keresni, mert nem, vagy alig szaporodik. Nagyon nehéz hozzájutni, úgyhogy biztosan kelendő lenne.
2014. márc. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én vettem egyet, elbújt egy hétre és amikor kerestem, láttam hogy ketten vannak. Született egy gyereke. Szerintem azt szülte.
2014. márc. 25. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
A túlszaporulattól nem kell félned. Kell legalább 4-5 csiga, hogy biztosan legyen köztük egy pár, mivel lehetetlen felismerni melyik a hím és melyik a nőstény. Ráadásul kevés az utód és lassan nőnek. Kereslet igazán csak a színesebb változatokra van, mint a "poso orange". A sárgásszürke fajtákból nem fogsz meggazdagodni.
2014. márc. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!