Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppik bekapják a kaját aztán...

Guppik bekapják a kaját aztán kiköpik. Miért?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még a témában, ma hoztam haza pár guppit. Lemezes haltápot ajánlott az eladó hozzájuk a boltban. Most adtam neki először, de azt figyeltem meg, hogy sokszor csak bekapják a kaját, és utána rögtön kiköpik. Miért?

2014. márc. 28. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Adj nekik fagyasztottat.
2014. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet az is, hogy egyszerűen túl nagy a falat, illetve attól is, hogy "finnyásak". Vannak halak, amik hozzászoknak a boltban kapott ételhez, érdemes megkérdezni az eladótól, mivel etették őket. Vagy csak az általad vett táp tartozik a túl olcsó kategóriába. Nálam a guppik Sera lemezes menüt kapnak, kb 1700 ft volt, 7 guppinak hónapokig elég, és 4 féle van benne. Emellett kapnak fagyasztott eleséget és néha főtt zöldborsót. Minden nap mást kapnak, még nem finnyáztak eddig :)

Fagyasztott eleségből is lehet kapni olyat, hogy egy csomagban többféle eleség van, azzal akár ki is tudod próbálni, mi az amit szívesen fogyasztanak a halak, és mi az amit kevésbé esznek.

2014. márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Jobb minőségű és változatosabb étrendre van szükségük. Ne sajnáld a pénzt a drágább kajákra, hiszen 1 évig is elég 1-1 dobozka granulált táp és a lemezes spirulina. A táp csak kiegészítő legyen, vásárolj fagyasztott nyers kaját is, kedvencük a szúnyoglárva. Egyszerre csak annyit adj, amennyit azonnal megesznek, ne erőltesd a kaját, pár napig jól elvannak az akvárium algáin is, sőt hetente tarts 2 koplaló napot. Növényeket is telepíts, ha kimaradtak volna a tervből, sokat segítenek a víz tisztításában és látványnak sem utolsó.
2014. márc. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sera lemezes eledelt vettem nekik, azt ajánlotta az eladó, csak nem a dobozos, hanem a tasakos kiszerelést. Nem volt épp guppiknak való, így azt mondta, hogy tökéletesen jó az is, amire az van írva, hogy "minden díszhal számára"

Lehet, hogy ez a baj??

Várjak még 1-2 etetést, hátha csak tegnap este voltak finnyásak, pár órával az után, hogy hazaszállítottam őket?

2014. márc. 29. 07:43
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Biztos jó az is amit vettél, de mint írtam, nem elég csak ezzel, jobban mondva egy fajta kajával etetni őket. A változatos étrend minden halnak fontos és azt is írtam, hogy a táp kiegészítő eledel legyen. Ha jó a vízminőség, a halak pár óra elteltével már esznek, inkább arról van szó, hogy más kajához szoktak és annyira nem éhesek, hogy megegyék a számukra még idegen kaját. A fagyasztott, vagy élő kajára már rácsaptak volna. Ma már biztosan megeszik a felkínált kaját, hacsak nem találnak algát maguknak.
2014. márc. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a szúnyoglárvát, azt ették rendesen :)
2014. márc. 30. 07:36
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát persze, az a kedvencük, főleg a fagyasztott, de a szárítottat is szeretik.
2014. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem akartam fagyasztottal szórakozni, mert elég feledékeny vagyok, ha ki kell mászni a konyháig a kajáért, akkor hajlamos vagyok megfeledkezni az etetésről, ezért akartam mindenképpen valamilyen tápot. Ha ott van az aksi mellett a doboz, akkor nagyobb esély van rá, hogy nem felejtem el :D

Letesztelem majd akkor a szárított szúnyoglárvát is, ha azt is megeszik, akkor minden ok :)

Ha nem, akkor kénytelen leszek, jobban odafigyelni :)

2014. márc. 30. 13:21
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Na, ilyen ellenérveket sem halottam még a fagyasztott kajával szemben.:D Minden esetre vegyél belőlük, ha tényleg ennyi csak a problémád velük, legalább hébe-hóba kapjanak rendes nyers kaját is. Arra azért figyelj, hogy a heti 20-30%-os vízcserét ne felejtsd el.:D
2014. márc. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!