Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez szerintetek kínzás neonoknak?

Ez szerintetek kínzás neonoknak?

Figyelt kérdés

Még januárban összeraktam egy akvát, sajnos nem tudtam figyelni rá, alig voltam otthon, valaki valamit pakolt, a co2 felszaladt. kiölt minden, az egész műgyantás fal kifehéredett, hal nem volt benne.


Szét akartam szedni, de vettem egy komplett akvát, pusztuló félben lévő halakkal, volt a gárdában 4 neon is.


Sokat filkóztam mi legyen, nem volt hideg vizes akvám berendeztem nekik, de csak 70 cm a hossz.

--------------------------------


Eltelt két hónap, a neonok virgoncok, napi 5 órát kb beállnak a sodrásba úszni, sokszor alakzatban, utána mennek pihenni áramlásmentes helyet is biztosítottam nekik az ágak alatt.


Az áramlásról, úszásról, két darab 500 liter/ órás belső gondoskodik ami egy sarokfal mögül nyomja, 4 liter siporaxal van kiöntve.


A front üvegnél erre rásegít egy 500l/órás belső is.


A konkrét kérdés, elfér ebbe még 3 neon ?


Igyekszem minden halamnak a maximumot adni, a lehető leghosszabb életet biztosítani, de ebbe nem vagyok biztos, hogy jó nekik.

[link]


Co2 már nincs benne.



2014. márc. 29. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Vegyel nyugodtan meg neont. Ok akkor igazan szepek, ha sokan vannak.
2014. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jujj de jól néz ki. Nem értek a neonhoz de én tennék bele még a helyedben 10 darabot nyugodtan kinozhatnál ha egyátalán kinzásnak nevezhető egy ilyen luxusbörtön. Mikor lesz nekem ilyen? :(
2014. márc. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány literes az akva?
2014. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

73,5 liter, 70x30x35cm csak 4 neon van benne, és pár csiga lett valahogy.


A világítás reggel 15 watt, déltől 30 watt, délután háromtól + 64 watt tehát 94 watt, este 9 ig fokozatosan lekapcsol.


A hínár teljes vízfelszínt beborítja normál esetben, most vissza metszettem.


A hűtés 1 db pc ventilátor, plusz automatán egy elektromos hűtőtáska, szilikon tömlővel, vízzel feltöltve stabil 23 c.fok van beállítva hőrelével.


Köszi a kommenteket.

2014. márc. 29. 12:41
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
85%
Hogyne férne. Neonból igazság szerint nem jó 8-nál kevesebbet tartani, inkább minél többet. Akkor érvényesül igazán valódi viselkedésük.
2014. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor szerintem bővítem a csapatot.
2014. márc. 30. 05:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!