Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kedvetlen halak, mi lehet a...

Kedvetlen halak, mi lehet a baj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Munka miatt kénytelen voltam elutazni egy hónapra itthonról, a családom igyekezett a halakra vigyázni. Tegnap jöttem haza. Az akváriumban összesen 14 hal van: vörös neonhalakból 8, guppikból 4 sima, 1 endler, néhány RC garnéla, nem tudom pontosan mennyi, mert míg elvoltam "sokasodtak". Volt még egy anci, ami az érkezésem előtti nap elpusztult, külső nyom a testén (fényképek alapján) nem volt látható. A guppik alig úsznak,egyhelyben "lebegnek", van egy, amelyik a víz tetején van, nem pipál, csak mintha ott vegetálna, ha odaúszik mellé egy másik, elég aggrasszív, elzavarja onnan. Csak hím guppikról van szó. Korábban elevenek voltak, nem voltak agresszívek. 3 eszik, a többit nem érdekli az étel. A neonok jól vannak, ők nem produkálják ezt a magatartást, elevenek, beússzák az akváriumot, esznek rendesen. A garnélák is rendben vannak, ahogy írtam, még többet is lettek, mire hazajöttem.


Mi lehet a guppikkal? Csináltam egy 10%-os vízcserét tegnap, a helyzet mára változatlan. Volt a vízben néhány rohadó levél, ezeket még tegnap kiszedtem. Lehetséges, hogy a rohadó levektől megnövekedett az ammóniaszint, és attól érzik magukat rosszul? Eleségnek Sera lemezes tápot illetve fagyasztottat kaptak vegyesen. A szűrők 3 napja volt pucolva. Az akvárium december óta üzemel, ki volt várva a 3 hét bejáratási idő. 54 literes, Aquael fan 1-es szűrő, 25 fokos víz. A Ph 8,5-9 között van, ezelőtt 7,5-8 között mozgott.

Remélem mindent leírtam, ha nem, akkor igyekszem pótolni.


2014. márc. 30. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Picit sok is a hal, és elég kicsi a szűrőd. De nemfeltétlen ez lehet a gond. Amíg odavoltál, etették őket? Takarították az akváriumot, szűrőt? Ph se olyan vészes a guppiknak, ha annyi amennyit leírtál.
2014. márc. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Etették, napi egyszer, igaz, azt nem tudom, hogy pl lemezesből mennyit adtak, lehet túletették őket? A fagyasztottal biztos nem volt gond, mert pont akkora adagokat hagytam itt, amennyit egyszerre adni kell nekik. Két nagytakarítás volt az egy hónap alatt, előtte is 2 hetente pucoltuk, szóval nem hiszem, hogy ez a gond.
2014. márc. 30. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:
A szűrőd túl kicsi ehhez az állományhoz. 2 hónap alatt 2 teljes takarítás? Normálisan szűrt akváriumot 2 év alatt nem pucolnak ki egyszer se teljesen. Gondolom a szűrőt nem az akvárium vizébe mosod ki, így 2-3 hetene kinyírod a szűrődbaktériumokat,már amik megmaradnak. Neonhalnak kicsi a medence nekik legalább 80-90 liter kellene. Valószínű ammónia mérgezés lehet, és először a leggyengébb egyed hullik el, szerintem lassan fogja követni a többi is.
2014. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kérdezz, és válaszolok,nem értem miért kell alaptalanul feltételezgetni:

1: az akváriumból leszívott vízben mosom a szűrőt, és akkor szoktam, amikor már látványosan csökken a teljesítménye, nem mozgatja meg eléggé a vízfelszínt. Nagyobbat teljesítményűt azért nem tettem bele, mert már ennek is akkora a sodrása max teljesítményen, hogy a halak menekülnek előle. Sajnos senki nem tudott ajánlani olyan belső szűrőt ami nem zajos, és nem csinál hurrikánt odabenn de emellett megfelelő teljesítménnyel bír.


2: azóta beletettem egy másik ugyanilyen szűrőt, így most kettő aquael fan 1-es üzemel az aksiban. Hirtelen ez volt kéznél. Egyik esőztetővel, a másik simán.


A neonhalakhoz: az egy hónapos távollétem előtt vettünk egy 112 literes akváriumot, úgy terveztem, hazaérkezésem után ebbe költöznek át a halak, addig beáll a víz. De nem szeretném őket úgy beletenni, hogy esetleg fertőznek. A jelenlegi akvárium megmaradna a garnéláknak.


Az egyik guppi feladta, a teste felpuffadt, hasvízkórra tippelnék, csak az a gond, hogy nem "borzolódtak" fel a pikkelyei.

2014. ápr. 1. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!