Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Különvettem egy kis aksiba a...

Különvettem egy kis aksiba a guppit, mert nagyon nagy a hasa, de azóta idegesen úszkál össze-vissza, megy neki az üvegnek. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kb 1 órája van külön, de nem nyugodott meg...

2014. ápr. 5. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium? Meddig járt azaz akvárium üresen, amíg nem tetted bele a halat?
2014. ápr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát azért nem így elletünk, hogy kitesszük aztán jól van. A víz háromnegyede az eredeti akváriumból kell legyen a többi klórtalanított friss víz, az még jobb, ha ioncserélt, a hőfok azonos, vagy kicsit melegebb. Az ellető akváriumba is kell egy kis növényke és finom porlasztású levegőztető. Az oldalakat érdemes takarni a biztonságérzet növelése miatt, valamint pár csepp tőzegkivonat sem árt. Világítás nem kell, sőt takard a közvetlen fénytől is. Persze, hogy ideges, ellés előtt áll és áttetted egy tök üres barátságtalan helyre.
2014. ápr. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem járt üresen az aksi, de a víz majdnem teljesen a másik aksiból van, egy kevés tisztított vizet töltöttem még hozzá pluszban. Szűrő nincs benne, de levegőztető van, alul kaviccsal beszórva, és egy kis kerámia hajó, amibe el is lehet akár bújni. A hátuljára növényes háttér ragasztva. 10 L
2014. ápr. 6. 09:37
 4/4 anonim ***** válasza:
És amit pótoltál, nem az aksiból, az sima csapvíz? Esetleg a hőmérséklet változás. a levegőztetőre meg tegyél egy ilyet: [link] Ez arra szolgál, hogy biológiai szűrésed is legyen. Az meg jó ötlet volt hogy a másik aksiból vettél vizet :) Ha ell bármi segítség, nekem írhatsz.
2014. ápr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!