Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudnám megoldani az élő...

Hogy tudnám megoldani az élő eleséget a gőtéimnek a legegyszerűbben otthon?

Figyelt kérdés
Utána jártam a környéken sehol sem lehet kapni élő eleséget egy boltban sem.Esetleg csontit de azért meg nem vagyok oda talánn érthető is mivel ezek a döglegyek lárvái és nem tartom őket túl higénikusnak és ráadás ilyenkor ezt is elég körülményes beszerezni de inkább csontit nem.Akkor mit tudnék házilag?Miből kelne ki valami féreg ami lehetőleg nem bűzlik tenyésztés közben?Próbáltam almát de nem jelentek meg a muslincák,Esetleg lisztkukac de az megjelenik magától kétlem legalább is télenn.
2009. dec. 19. 22:31
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Milyen gőtéd van? Csak kíváncsiságból érdekelne.Szerintem most télen, legegyszerűbb és a leggyorsabb,ha vízicsigákat raksz a terrárium vízébe.A másik még működőképes tenyészet, a giliszta lehet,talán a horgászboltokban még kapható és kevésbé büdös mint a csonti.Elvből nem ajánlom az élő kishalat, helyette inkább a halikrát.Próbáld ki a fagyasztott, reszelt szívet, májat(nyersen kell lefagyasztani, majd lereszelni és kiporciózva visszafagyasztani)Tavasztól már nagyobb a tartható állatok száma.Be kell szerezni egy régi használt akváriumot és szűrőt, némi növényt és talajt, valahol az ablak közelébe kellene elhelyezni, hogy ne keljen világítani.Ebben nevelhetsz minden fajta vízi rákot, bolhát,ebihalat,bármit, amit betudsz gyűjteni.Láttam olyant is, hogy egy régi fürdőkádat használtak, ami esőfogónak lett kirakva.Ez attól függ, hol élsz.Kell egy planktonháló, néhány zacskó és mehetsz gyűjtögetni,mocsári növényeket is vigyél haza, mert a legtöbb vízi élőlény ezek szárára, leveleire rakja a petéit.Meg fogsz lepődni mi minden lesz rajtuk.Egymást is enni fogják, de ha nagy a hely és van szűrés szaporodni is fognak.Nagyobb a siker, ha elsőként a ragadozókat eteted meg a gőtével.A salátán lévő meztelencsiga is jól szaporítható,nekik is kell valami tartó, ami jól szellőzik, de nem tudnak kimászni(szúnyogháló tető)Különféle rovartenyészeteket is tarthatsz terráriumban,tücsköt,szöcskét.Tavasztól már szerintem élő tubifexet is lehet venni, azt is szeretik.Talán tudtam olyant ajánlani, ami neked is megfelelő.Ha körülnézel a gőtés oldalakon, ott a tenyésztőktől, még több infót kaphatsz .Jó tenyésztést. SN.
2009. dec. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nyers húst inkább nem adok nekik mivel nem biztos ,hogy meg eszik habár most szárított szunyoglárvát kapnak csak .Azt írják ,hogy az élő eleség a mindenük é sokszor nem is fogadnak el mást.De szunyoglárván szerintem nem élhetnek mivel elég egyoldalú kéne közben más is .Kishalat volna a legnehezebb mivel halak közt tartom őket és egy neonhal már sok nekik ezért nem is bántsák azokat meg egyébként sem piszkálják a halakat a plattikal együtt egymás mellet feküsznek a fenéken a vizinövények tövénn.Egyébkánt elég fejlett egyedek az egyik 5 a másik 7 centi hosszú és max 8 centire nő meg egy kínai tüzeshasú gőte.És kösz a válasz sokat segített most már van egy kis elképzelésem.
2009. dec. 20. 08:58
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Próbáld csak ki bátran a szívet és a májat, ha van benn hal, ők majd megeszik, ha esetleg nem kell nekik.
2009. dec. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bubu
2010. nov. 14. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!