Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik egy kezdő akvarista fő...

Mik egy kezdő akvarista fő kellékei? Mi az amit mindenképp be kell szerezni?

Figyelt kérdés
14éves fiúnak lesz,nagyon szeretne halakat tartani.Kisebb akváriumra gondoltunk és kissé "igénytelen" halakra,amik nem igényelnek speciális körülményeket/tartást.Mekkora akváriumot vegyünk?
2009. dec. 20. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ideális kezdő akvárium:


~ 50-60 liter

- motoros belső szűrő

- világítás

- élő növényzet

2009. dec. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb az akvárium, annál könnyebb gondozni. Minimum 50-60 l kell, ahogy az előző is írta. Szerintem az egyik legfontosabb kellék egy jó akvarisztikai könyv.
2009. dec. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Én a kezdőknek a szettben kapható akváriumokat ajánlanám,ezekben minden berendezés benne van ami kell.Én sem ajánlanám a túl kicsi akváriumot.Nagyon fontosnak tartom én is, egy szakkönyv átolvasását, mielőtt nekiállna valaki akvarisztikával foglalkozni.
2009. dec. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17e ft egy 54literes akvárium.Én ezzel kezdtem 3 éve.Most kaptam meg a 112literes akváriumomat.Szettben vedd,vegyél neki egy könyvet,ahogy leírták,(szett amugy is olcsóbb).Kell még vízelőkészítő,talaj,növény,hal,vödör,slagcső(a vödörbe szívod a vizet a csővel)heti 30%vízcsere.A legigénytelenebb hal a guppy,de ez nem azt jelenti hogy nincsenek igényei.Azonos nemü guppykat vgyetek hogy ne szaporodjanak,mert kinövik még az ekkora aksit is,vagy regisztráljatok az akvarista.hu-n,egyrészt onnan incsen szerezhettek guppy-t másrészt ott oda tudjátok adni a szaporulatot másnak.Továbbá haltáp kell nekik(változatosan etessetek)Alga eltávolitásra ha nem akartok kaparóra költeni egy új,tiszta mosogatószivacs is megteszi.De mindennek az alapja hogy utánaolvassatok.Tudnánk még órákig,napokig írni,de szerencsére ezt megtették helyettünk a könyvírók.SZia.
2009. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!