Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintem kék alga, Mit tegyek?

Mitsu83 kérdése:

Szerintem kék alga, Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintem kék alga szaporodott el az akváriumban. Az aljzaton szőnyeg szerűen terjedt el olyan mintha egy összefüggő szőnyeg lenne. Én amikor kiszedem akkor nem érzem hogy büdös lenne (nem szagolgattam). Mit lehet tenni?

Először azt hittem sima zöldalga így vettem a szűrőbe Sera Phosvec granulat-ot de nem segített így az zöldalgát kizártam. Amúgy is az üvegen minimális volt a heti vízcsere (20%) alkalmával mindig leszedtem azt a keveset. Próbáltam keveset világítani az sem segített. A Barnaalga kezdeti megjelenésekor befejeztem a műveletet. A kaja amit a halaknak adok szinte mindig elfogy az utolsó szemig 1-2 percen belül.

Leírom milyen az akvárium így hátha egyszerűbb lesz!

200 liter

2X39W világítás + 36W kiegészítő de nem használom csak ritkán egyszerre a kettő. Napi 8 óra.

Tetra 700-as külső szűrő 2 liter siporax plusz a fentebb írt sera biolabda szivacs... Áramlás kb jó lehet mert a vizikalász ami bent van szinte folyamatosan mozog a vízben de lehet az aljzaton kevés lenne?

Halak Demasoni és Aranysügér pár. Ami mellesleg szaporodik elég intenzíven szóval szerintem ha nem lenne jó a vízminőség ezt nem tennék. 26,5C. Hallottam hogy antibiotikummal kell kezelni. De Én nem vagyok ezeknek híve valamilyen természetes megoldás ha lenne azt preferálnám nem baj az sem ha hosszadalmas!

Előre is köszi a válaszokat!


2014. ápr. 22. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt kék algás a akvárium (igazából szürkés színű) még a nyövényre is rátelepedett. Nekünk a kisállatkereskedésben segítettek: adtak egy szert amit ott elmondanak hogyan használj (bocsi most nem tudom mi a neve). Vigyázz vele, mert ha túlságosan elszaporodik, olyan anyagot bocsát ki, amitl elpusztulhatnak a halaid! Remélem segítettem, és sok sikert a kiirtásához!
2014. ápr. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezért akarok Én is megszabadulni tőle de vegyszere s kezelést a végső esetben csak mert az kiölheti a szűrőbaktériumokat is amit meg megint nem akarok! NA mindegy olvasok még erről hátha okosodok valamit!
2014. ápr. 23. 19:43
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
A kékalga egy olyan rohadt utálatos dög, hogy az nem igaz. Nekem anno teljesen tönkretette a low-tech akváriumomat. Mindenféle praktikát kipróbáltam, pH játszadozás, vízérték eltolások, elsötétítés, még az Easy Life kíméletes kékalga ellenes löttyét is kipróbáltam. Szart se ért semmi, hónapokig küszködtem vele, majd teljes restart és fertőtlenítés jött. Az ecsetalgától tizede ilyen könnyen meg lehet szabadulni, és attól félnek az emberek. Ha valami Isten csapása egy akváriumban, hát akkor az szerintem a kékalga. Nem akarom elvenni a kedved, de ha elterjed, nagy szarban vagy.
2014. ápr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Annyira nem para még a helyzet de ha valahogy zöldágra vergődök vele leírom! Eddig 2 nap sötétség után már a 20%-a eltűnt szóval haladás van! De még van egy-két ötletem hogy mit kell még tenni ha beválik leírom és küldök egy képet az algamentes aksiról! Én bizakodok újraindítani nem akarok! :D
2014. ápr. 24. 21:20
 5/9 YourDestiny ***** válasza:

Ez tuti kékalga?


Így néz ki ez a rettenet:


[link]

2014. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ennyire nem néz ki ágas bogasnak! A fehér homokon (amit azóta kicsit megbántam de ha rendbe rakom nagyon szép) ilyen szőnyegszerűen terül el amin ha végighúzom az ujjam akkor feljön! Igazából nem büdös mint ahogy írták és nekem élénk zöld nem kék fekete és miegymás. A heti vízcserénél kiszedem amit ki tudok de 1-2 helyen mindig marad (a kicsik miatt nem is merek annyira hevesen porszívózni mert már 1 anci bánja) Szóval így tudom leírni!
2014. ápr. 24. 22:17
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Ilyen egybefüggő takony, vagy ha megpiszkálod nem tudod megfogni? Mert a világos színű kvarchomokra nagyon szeret rátelepedni például a barna alga, és rendszeresen meg kell legyezni a felszínét.
2014. ápr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egybefüggő és kézzel össze tudom szedni, húzni! Nem takony állagú olyan mint egy vékony moharéteg. Na most úgy tudom elmagyarázni hogy amikor kiszedem, összehúzom az ujjammal kupacokba, mintha füvet gereblyéznék össze és ki tudom venni kézzel. Nem barna alga mert nem olyan a színe. Ez olyan zöld mint a gömbmohám ami van! Hát ha kiderülne hogy nem kék alga akkor jó lenne! Most rendeltem egy Sera aljzattisztítót meg majd rendelek egy powerheadet hátha ez a hiba... Még tart a nyomozás. Egyébként minden Ok az az aksiban csak ez az egy zavar mert a növények is nőttek eddig és a halak is szemmel láthatóan jól érzik magukat!
2014. ápr. 25. 10:16
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Nálam a kék alga nyúlós, gumis smötyi volt.
2014. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!