Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Részleges vízcserénél akkor...

Részleges vízcserénél akkor is ajánlott egy napot pihentetni a vizet, ha megy bele vízkezelő?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 23. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell 1 napot várni. Víz előkészítő nélkül se szoktam várni 1 napot vele. 6-8 óra alatt kiszáll belőle a klór.
2014. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a csapvíz izén múlik, ha klór ízű akkor célszerű többet pihentetni, vagy antiklór.


A vizelőkészítő más, több összetevő van benne a nátrium-tioszulfát mellett etilén-diamin-tetraecetsav és még kitudja mi, több mindent megköt, ammóniát, nehézfémeket, gyógyszer maradványt, valamennyire lágyíthat is, de ez márkától függ, úgy tudom a full a toxivec, utána az aquatan jön tudásban.


Alapból ha jó ízű a vized, nincs semmilyen mellékíze, színe, akkor a kitöltés után nem kell sokat várni jól össze kell rázni, hogy a gázok kimenjenek.


Nálam rossz íze van, így előkészítőt használok különben dobnak a halak egy hátast 24-óra pihentetés után is.


A vízmű szerint azért ihatatlan a víz mert végponton van és nagyobb terhelésre lett tervezve a hálózat.


30 perc után szoktam cserélni kb annyi időt hagyok a vizelőkészítőnek.


De ha jó íze van a viznek akkor nem kell előkészítő.

2014. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

*nem kell sokat várni jól össze kell rázni, hogy a gázok kimenjenek.


6-8 óra ahogy az első válaszoló írta, vegye át a szoba hőfokát.


Ha vizelőkészítőt használsz akkor célszerű hőfokot mérni a cserevíznél.

2014. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
olyan 20 percet érdemes várni vízelőkészítőnél
2014. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!