Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba a...

112 literes akváriumba a következő halak telepíthető mennyiségére lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés

Az akvárirum paraméterei: 112 literes akvárium, sok növény, JBL manado aljzat, Tetratec EX700-as külső szűrő, 2 liter Matrix-val, 1 liter Siporax-val, Purigennel.

Jelenleg van:

-16 db amanda lazac

-8 db petitella

-6 oto

-3 algázó géb

-pár csiga (sün, batman és zebra)

-kb 10 red cherry


Szeretnék még 8 neont bele. Szerintetek mehet? Ez a halmennyiség a petitellák kivételével gond nélkül futott a régebbi, 63 literesemben, az EX600-as Tetra szűrővel. Vízcsere, heti 30-40%.



2014. ápr. 25. 00:20
 1/9 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

A petitellák nem petitellák, hanem vörösfejű pontylazacok, azaz hemigrammus bleheri-k!

2014. ápr. 25. 01:03
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Ennyi, különféle igényű hal egy helyen összezsúfolva, se biotop, se más......
2014. ápr. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem is akarok biotópot..az igényeik pedig nem tudom miért lennének annyira nagyon különbözőek.
2014. ápr. 25. 09:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Különbözik a hőmérséklet igényük. Arról nem is beszélve, hogy már ez is elég sok hal.
2014. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hőmérséklet tekintetében max a neon lóghat ki kicsit a sorból, ahogy nézem a vörösfejűknek, amandáknak és otok-nak kb egy az igényüket erre vonatkozóan.

Egyedszámra lehet, hogy soknak tűnik, de az amanda lazacok max 2 cm-re nőnek meg, mint ahogy nálam is 2 cm-sek már egy éve.

2014. ápr. 25. 10:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem vennék bele több fajtát, esetleg a meglévőknek emelném a létszámát, számomra szebb látvány ha egy fajtából van több.
2014. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én (is) abba a hibába estem, hogy egy picivel nagyobb akváriumba kb. ennyi halat raktam és sajnos kicsit soknak tűnik így utólag. A petitella helyett a neon választanám mert azok nyugodtabbak.
2014. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ettől tartok én is, hogy szemre már túl sok színű lenne úgy. A petitellák már megvannak, pont a mozgékonyságuk miatt választottam őket. :)

Akkor azt hiszem nem lesz neon a meglévő 2 faj közé, hanem a petitellák számát bővítem 10re, a 8ról.

2014. ápr. 25. 15:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól tetted biztos jobban is mutatnak majd többen.
2014. ápr. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!