Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házi élesztős Co2 építésére...

Házi élesztős Co2 építésére adtam a fejem. Szinte mindenem adott hozzá csak a diffúzor hiányzik. Arra gondoltam, hogy sima porlasztó követ rakok a cső végére. Ha ez nem jó akkor más megoldás esetleg?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy valamilyen módon automatizálható e a rendszer, hogy ne keljen reggel este nyitni zárni?
2014. ápr. 25. 11:24
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:

Diffúzor helyett nem jó a porlasztókő mert túl nagy bubikat csinál. Helyette jobb megoldás a szűrő levegőztetőjére kötni mert az elég apró bubikat tud létrehozni hogy be tudjon oldódni. Vagy vannak még jó megoldások erre de mindhez kell valamilyen motoros vízkeringető. Erre jó példa ez is: https://www.youtube.com/watch?v=vwgmu9faaH4


Automatizáláshoz pedig kellene mágnesszelep és időkapcsoló meg tápegység ha nem 230 voltos a szelep. El kell dönteni hogy megéri-e.

2014. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
A porlasztókövet szétoldja a szénsav. A tengeri akváriumba való fa porlasztók működnek, de tény hogy még ez sem a legjobb megoldás. Sokat lefojt a nyomásból és nagy bubikat csinál.
2014. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Cigicsikk! :D Én ideiglenesen azt használtam.
2014. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Vagyis füstszűrő. :)
2014. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem is élesztős ketyeg, 1 hete állítottam össze, és elég szépet ugrott a növekedési sebesség. Én a házi külsőmből jövő pumpa csövére szerkesztettem rá a venturi csöves légszívó szerkezetét. Még nem tettem be a tartóstesztet, de láthatóan működik, teli van apró bubikkal az akvárium.
2014. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor az jó lehet ha belső szűrő levegőztetőjére kötöm? Ha nem akkor marad a füstszűrős megoldás ideiglenesen míg nem szerzek normálisat.
2014. ápr. 26. 01:24
 7/10 bamboochatheone ***** válasza:
Jó lesz csak arra kell figyelni hogy a szűrő lefelé nyomja a vizet vagy lent legyen.
2014. ápr. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pendulum92 ***** válasza:
Működik, a nagy áramlás széttöri a buborékokat, és akkora bubik keringenek az akváriumban, mint ha diffúzorom lenne.
2014. ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Eheim Aquaball diffúzorral is műküdhet akkor ha lefelé nyomja? Cigicsikket kipróbálom amint szerzek.
2014. ápr. 28. 08:42
 10/10 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, bármilyen jó.
2014. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!