Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54L-es akvárium világitása,...

54L-es akvárium világitása, szerintetek ez igy jó lesz?

Figyelt kérdés
54L-es akváriumom van amiben eddig csak 1 növény van de szeretnék még tenni bele. Olvasgattam az akvárium világításáról és ha jól értettem akkor kb 0.75w/liter lenne a normális. Az akváriumom gyári, és egy 15w-os világitás van benne ami a leírtak alapján édes kevés. Találtam hozzá neten egyet ami kb jó lenne de mégsem vagyok biztos benne. Ez egy Jad márkájú 3 csöves t5-ös 42w-os lámpa. légyszi irjatok véleményt hogy jó ötlet e vagy sem. Köszi.
2014. máj. 1. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Belinkelhetnéd.

Egyébként így elsőre nem tűnik túl szabványos csőnek, gondok lehetnek a cső cserékkel.

2014. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
[link] Bocsi de nincs hozzá magyar link, szerinted nem kapok majd hozzá rendesen csövet mivel speciális méret? Melyiket érdemes venni? tudnátok segiteni? Előre is köszönöm.
2014. máj. 1. 22:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, erre gondoltam, de utána elég gyorsan találtam ilyen fénycsövet, úgy hogy nem olyan ritka.

[link]


Szóval jó.

Egyébként a 0,75W/l nem normális, illetve az, de ugyanúgy lehet használni kevesebb és több fényt is.


Arra kell figyelni, hogy minél több a fény, annál több legyen a (növények számára fontos másik két dolog) a növénytáp és a CO2 (vagy más , pl folyékony szén forrás)


és ha megvan mind a 3, (fény táp szén) akkor olyan növények kellenek, amik az adott körülményeket ki tudják használni.


0,75W/l az kb közepes/erős világításnak számít, tehát mindenképpen kellenek majd olyan növények, amik gyorsan nőnek.

2014. máj. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát CO2-m sajnos nincs és eddig növény is csak 1 van benne de fogok rakni bele még. Akkor ezek szerint mégiscsak jó, ennek nagyon örülök. Milyen fénycsövet vegyek bele? 1 növényes és 2 daylightra gondoltam. Nemrég megjelent a barna alga is, szerintetek ez azért van mert nemrég "inditottam" az akváriumot vagy inkább a fényhiány miatt? Köszönöm a válaszokat sokat segitettél.
2014. máj. 2. 18:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom ilyen méretben van e napfényes cső, én annak is örültem, hogy 3 sávos 6500 K-eset találtam.

Ha van növényes akár azt is kipróbálhatod, de igazából teljesen jó 3 napfényes is.


Majd ha lesznek erős fényt igénylő gyorsan növő növényeid, figyelj oda a tápozásra, és akkor ha nincs co2, legalább easy carbo-t adagolj a táp mellé.


A barna alga szinte biztos hogy a kezdeti stádium miatt van, a fényhiányhoz legtöbbször semmi köze.

Ha megfigyeled, biztos vagyok benne, hogy ahol találsz b.algát, az mind olyan felület, amit ér a fény.

Az aljzat szabad részei, növények fény felőli levele, stb. Ha az árnyékot szeretné, akkor nem a legfényesebb részeken nőne. Ez csak egy sztereotípia a fényhiányról.

Nekem 0,8 w/l-nél volt a legmakacsabb barna alga gondom eddig.

2014. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segitettél.
2014. máj. 3. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!