Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől duzzadhatott meg a...

Mitől duzzadhatott meg a szifo halam szeme? Kép lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egyik napról a másikra a szifo halamnak megduzzadt mind a két szeme. Ezen kívül semmilyen elváltozást nem vettem észre a halamon.Ugyan úgy úszkál, és eszik. Mitől lehet?


Kép: [link]



2014. máj. 8. 00:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
vízkóros szerintem.
2014. máj. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az mit jelent? Van ilyen? :o
2014. máj. 8. 00:31
 3/12 A kérdező kommentje:
Utána olvastam hogy mit jelent, de arra nem találtam választ hogy, hogy lehet meggyógyítani.
2014. máj. 8. 00:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz kell vinned... ő pontosan megállapítja mi a betegség, és a gyógymódot is tudja...
2014. máj. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyébként, ez illik rá jobban:


Dülledt szem - Exophthalmia



Tünetei: A szem kitüremkedik a szemgödörből és gyulladtnak látszik; a hal általában lefogy.


Oka: Általában a rossz vízminőség, a gondatlan kifogás vagy verekedés miatt alakul ki, ami megnöveli a fertőzések veszélyét. Kialakulhat baktériumos fertőzés (vérmérgezés, tuberkolózis) vagy belső élősködők miatt is.


Kezelése: Változtassunk a medence vizén; a gyógyulás lassú lesz. A vérmérgezés antibiotikummal kezelhető.A élősködővel, vagy tuberkolózissal fertőzött halat el kell távolítani a medencéből és meg kell semmisíteni.

2014. máj. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Általában a vízminőség romlása vezet hozzá, de lehet bakteriális is. Általában a legrosszabb állapotba lévő hal kapja el. Mekkora akváriumba van? Milyen a szűrésed? CSerélsz-e vizet rendszeresen?
2014. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
O tartózkodik az akváriumban és rajta kívül még egy takarító hal. A VIZET 4-5 naponta cserélem az akváriumot takarítom. Az akváriumban szűrő van ami tökéletesen működik. 15literes az akvárium.
2014. máj. 8. 11:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó mondtad lesz a kulcs. Szerencsétlennek 100 literre lenne szüksége, nem kicsit stresszeled 15 literbe. Nem ártana neki 1 pár se. Gondolom nem láttál még kifejlett nőstényt: 10-13 cm-es, meg se tudna fordulni 15 literbe. Neki lefőtt a kávé.
2014. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Állatkereskedésben azt mondták 15literes egy halnak elég azért mertem bevállalni. ://
2014. máj. 8. 14:15
 10/12 Platypus ***** válasza:
15 literben az állatvédelmi törvény szerint nem is szabad halat rakni. Ennyit a kereskedés hitelességéről.
2014. máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!