Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tetratec kulso szuroben...

A tetratec kulso szuroben levo gyari szivacsok szurnek, vagy csak disznek lehet hasznalni?

Figyelt kérdés
Azert kerdem mert eleg nagy lukkak vannak rajta, ahogy atnezek rajta viszonylag nagyon atlatszo.

2014. máj. 9. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szivacsot benne lehet hagyni , a szenet ,biolabdát, és perlont kell kivenni. Helyette siporax
2014. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kerámia is maradhat
2014. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez a sorrend jo lenne?

1.gyari keramia+szivacs

2.siporax

3.siporax

4.szivacs

2014. máj. 9. 13:20
 4/12 Platypus ***** válasza:
Először a szivacsok, aztán siporax, végül perlonvatta, esetleg a vatta elé még egy vékony szivacs. Más nem kell. A sipo ellátja a kerámia funkcióját, épp csak védeni kell a nagy koszoktól, ezért kell elé a szivacs.
2014. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 YourDestiny ***** válasza:
A felső szivacsot is a Sipo alá tedd. Ha legalább két réteg van alatta, akkor nem kell sűrűbb, én évek óta így használom.
2014. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, az aktív szenet, bioballt, perlont vedd ki. Jó a sorrended, csak a fenti szivacsod, ahogy említettem, a lentről második kosár aljába kerüljön.
2014. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:
Szerintem hasznos az a perlon. Nagyon kevés helyet vesz el, mert vékonyra préselt, és azért az apró lebegő koszokat jól megszűri. Saját tapasztalat alapján egy alaposan felkavart aljzat perlonnal 10 perc alatt tökéletesen letisztul, nélküle csak jó pár óra alatt. A mezei perlonvattát én sem ajánlom, mert csak foglalja a helyet, de a tetrás van olyan jó mechanikai szűrő, hogy megérje megtartani. És ha nincs túltelepítve az akvárium, takarítani sem kell gyakrabban, mint ahogy amúgy is kinyitná az ember a szűrőt.
2014. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

akkor a sorrend lentrol felfele igy valahogy jobb lenne?

1.gyari keramia+szivacs

2.szivacs+sipo vagy csak szivacs?

3.sipo

4.sipo+szivacs/perlon (a szivacs/perlont majd kitapasztalom)


Ebben a sorrendben a sipo vedve van es evekig ki fog tartani?

2014. máj. 9. 15:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Perlon nem fojtja le nagyon?
2014. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
Úgy hogy 2-3 havonta kimosom és félévente cserélem, egyáltalán nem fojt. A szűrőt ennyi időnként szoktam kinyitni, kiöntöm a kisgarnélákat az aljából, ellenőrzöm a tölteteket. A biológiai tölteteket szinte soha sem kell pucolni, a perlont viszont be szoktam küldeni a csap alá, az úgyis csak mechanikai.
2014. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!