Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell a tarisznyarák tartásá...

Mi kell a tarisznyarák tartásához?

Figyelt kérdés
mekkora akvárium kell? milyen berendezés? és hogyan kell tartani? ha lehet árat is írni hogy mennyi az egész összege

2014. máj. 9. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem tartok, de láttam már 30X30-as akvárimuba is egyszerre 3-at. Szerintem nem sok mindenre van szüksége kell neki hal enni. 10cm víz, amit cserélbi kell és egy nagyobb kő, amite kiülhet. Amúgy nem csinálnak semmit csak várnak.

Árat nem nagyon tudok mondani, bocsi.

Remélem azért segítettem, amúgy ha a rákot nem számolod bele akkor kb. csak az akváriumot jkell megvenni meg az eleséget, nagy kő és víz mindenhol van.

2014. máj. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Az a nagy probléma, hogy a "tarisznyarák" nem elég infó. Nagyon eltérő körülmények kellenek a különböző fajú, de hasonló megjelenésű rákoknak. Például a vámpír tarisznyaráknak terrárium kell, egy kis edény édesvízzel, a vörösollósnak meg akvaterrárium enyhén sós vízzel. Egy terráriumos fajnak nem kell vízszűrő, így olcsóbb. Maga a rák nem drága.
2014. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
törpe tarisznyarák
2014. máj. 10. 19:50
 4/6 Platypus ***** válasza:
Legalább 40 liter kell neki, félig vízzel, sok kimászóval. A vizét sózni kell, kell bele egy kis belső szűrő, világítás, hogy lásd is a rákot meg fedő hogy ne másszon ki. Két hímet nem szabad ekkora helyen összerakni.
2014. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
21 literes nem eleg??
2014. máj. 11. 14:30
 6/6 Platypus ***** válasza:
5 centisre megnő, és úgy számolj, hogy az akváriumnak legfeljebb a fele-harmada lesz feltöltve vízzel. Ez nagyon kis vízmennyiség, főleg mivel ragadozó és sok bomlástermékkel mérgezi a vizet. Mivel gerinctelen, nem vonatkozik rá az állatvédelmi törvény, de azért még kéne az a 40 liter a boldogságához.
2014. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!