Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek melyik a legjobb?

Szerintetek melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
A véleményetekre lennék kiváncsi! Szerintetek melyik a legjobb t8-as 15w-os fénycső? Egy 54 literes akiba kellene, én a sylvania daylightstar-ra szavaznék de ha van jobb ötletetek akkor irjátok meg lécci. Köszönöm.
2014. máj. 10. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha növényt is szeretnél bele akkor érdemesebb sylvania grolux, az 6500k-s.
2014. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 YourDestiny ***** válasza:
A Grolux 8500 K, és ha egyetlen fénycső lesz használva, akkor nem vennék növényes csövet. Mű színe lesz és alacsony fényereje. Egy jó daylight csővel ugyanaz érhető el a magasabb fényerőnek köszönhetően. Sylvaniára nincs értelme költeni, ugyanis csak a gyártó miatt fizetsz érte nagy összeget, az Osram 860/865 töredékébe kerül, és hozza a hasonló minőséget.
2014. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A Sylvania daylightstart mindenki anyira dicséri ezért gondoltam rá. Egyébként az akvárium 54 literes és 2db t8 15w-os fénycsővel akarom megvilágitani. Az Osram tényleg töredéke a Sylvania-nak. Kezdő akvarista vagyok ezért egyelőre ilyen "halas növényes" akim van. Ezért is kérdeztem mit ajánlanak a tapasztaltabbak. Szóval akkor 2 db Osram 865 jó lenne szerintetek?
2014. máj. 10. 15:58
 4/5 YourDestiny ***** válasza:

A Sylvania tényleg nagy név, de az Osram is. A világ második legnagyobb fényforrás gyártója. Igaz, hogy nem konkrétan akvarisztikai termék, ellenben a fényspektruma ugyanolyan tökéletes akvárium felé, mint a Sylvaniának. Rengetegen használják az Osram általam említett fénycsövét, kiváló cső.

Ha kettő van, akkor lehet kombinálni növényes csővel, mint például a Grolux, de a két daylight is jó választás. Esetleg ha kedveled a kissé hideg színeket, tehetsz mellé egy Osram 880-at. Kissé kékes beütése van, de a spektruma arányos, nem kell félni tőle.

2014. máj. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a 2 daylight mellett döntök. Köszi szépen. Sokat segitettél.
2014. máj. 10. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!