Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppy-k a víz alján befeszül...

Kovik89 kérdése:

A guppy-k a víz alján befeszülve, fekszenek. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Van egy 54L-es akvárium, sok növénnyel, van benne búvóhely is. Halakból van benne 6 db guppy (3 fiú, 3 lány), 2 algaevő harcsa, 1 páncélos harcsa, 1 díszcsík és egy betta.

A problémám az lenne, hogy a guppy-knál már harmadjára fordul elő az, hogy az akvárium alján vannak befeszülve, az úszóikat teljesen szétnyitva, mozdulatlanul, maximum az oldalúszóik mozognak valamennyire. Van amelyik olyan, mintha levegőt kapkodna, de van amelyik nem. Mikor friss volt az akvárium azt hittem, hogy a vízzel van gond, de most egy ideje nem volt gond. Ma megint erre értem haza este. A vízcserék minden héten megvannak, szűrő tisztítása is van akvárium vízben. Az etetéssel sincs gond, napi egyszer kapnak nem sok kaját. A szűrő pedig porlasztja a levegőt.

Eddig ilyenkor gyorsan cseréltem 15% vizet, és megoldódott a gond, de már akkor sem tudtam mi lehetett az oka, és mivel nem próbáltam ki vízcsere nélkül nem is tudom mi lett volna ha nem cserélek. Viszont most nincs állva hagyott vizem így csak frissen engedettet tudok cserélni, és a vízkezelőm is elfogyott. A helyzetet azért nem értem, mert 2 napja cseréltem vizet.

Mi lehet ennek az oka? A vízbe tegnap dobtam két darab Neptun co2 tablettát. Lehet ez az oka? Vagy valami más? Mit tegyek, hogy megelőzzem ezt?

Minden tippet tanácsot várok!


Előrre is köszönöm a segítséget!



2014. máj. 10. 22:06
 1/3 Platypus ***** válasza:
A CO2 tabletta lehet az oka, elég csúnyán belepiszkál a kémhatásba, ráadásul semmi de semmi haszna nincsen.
2014. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kezdem én is úgy gondolni, hogy tényleg nincs semmi haszna, szóval többet nem is fogok tenni a vízbe. Csak meglesznek nélküle a növények.
2014. máj. 12. 11:11
 3/3 Platypus ***** válasza:
A növényeknek is jobb nélküle. Egy fél órás CO2 fröccsöt nem tudnak hasznosítani, a pH ingadozása meg nekik is árt. A CO2 csak akkor jó, ha állandó és stabil.
2014. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!