Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Metilénkéket öntöttem az...

Metilénkéket öntöttem az 54l-s akváriumba, meddig hagyjam benne?

Figyelt kérdés

Mert a halak nagyon sokszor dörgölőztek, és néha nagyon durván is a kavicshoz/vasfához. Valami parazita lehet...

Meddig hagyjam a vízben teljesen, illetve mikor cseréljek és mennyi vizet?

A szűrőt nem kapcsoltam ki, mert az a levegőztető is; így nem merem.


2014. máj. 11. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:

2 nap múlva 50 % vízcsere.

Addig egyáltalán nem etess! És utána is óvatosan kezd el az etetést.

2014. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rendben, értem. Köszönöm!

Ha kinyírtam a bacijaimat a szűrőben most ezzel, mit csináljak?

Mossam át a szivacsot, és tegyek rá indítóbaktériumokat?

Vagy nagy gáz lesz belőle, ha nem teszek semmit, csak 2nap múlva 50%-os vízcserét csinálok?

2014. máj. 11. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:

A vízcsere után napokig negyed, majd fél adag kaja mennyiségeket adjál!

Teljen el legalább 2 hét, mire ismét teljes adag ételt adsz nekik.

És a vízcsere után ha van rá lehetőséged mindenképpen locsolj a szivacsra baktérium kultúrát.

2014. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oké,így lesz!

Elnézést, ha hülye kérdés, de miért nem lehet nekik ilyenkor kaját adni rendesen? - ez az első akváriumom, most tanulok bele.

2014. máj. 11. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel a kajától szarnak, semmi mástól, tehát salakanyag csak a kajától lehet. Bomló növényi részektől is lehet, de az elenyésző mértékű a kajához képest.


Mivel az antibiotikummal kinyírtad az összes lebontó baktériumot is a kórokozókon kívül, így most semmi nincs, ami az ammónium származékokat (ammónia, nitrit) lebontaná.

Lebontóbaktériumok nélkül pár órán belül magas lesz az ammónia szint, ezért érdemes kihagyni 2-3 napig az etetést. Gyakorlatilag a saját rothadó ürülékükbe fulladnának bele.

A nitrit bontó baktériumoknak 3 hét kell az elszaporodásukhoz, úgyhogy ezt komolyan kell venni, mert könnyen megmérgezheted őket.


Ilyenkor a részeleges vízcseréket is meg lehet szaporítani, 3 hétig akár naponta is lecserélhetsz 3 liter vizet.


És utána is ráállhatsz a heti 2×8-10 literre, mert egy ilyen kis akváriumnál jobb gyakrabban kis mennyiséget cserélni, egyenletesebb a vízminőség.

2014. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, már értem. Köszönöm a tanácsokat!

Üdv

2014. máj. 11. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!