Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 200 literes akváriumom...

Van egy 200 literes akváriumom. Kicsit homályos a vize. Szűrése: egy 1000l/h külső szűrő és 570l/h belső szűrő. Mi lehet a baj? 1 hete vannak benne mollyk guppik plattik

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A halak telepítése előtt adtál időt a szűrőnek, hogy beálljon? Legalább 2-3 hetet kell járatni halak nélkül.
2014. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csinálj 2 vödör vízcserét, kapcsold le a lámpát egy napra.


A Tetrának van valami baktériumkultúrája, egy kapszula való 50 literhez. Kéne 4db, de ha 2-t beleraksz az is valami. Vegyél olyat.

2014. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 hete ment a szűrő a halak érkezése előtt.azt a bacis tablettát megpróbálom.
2014. máj. 14. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Több szűrő van a piacon példa tetra aminél ritkább a szivacs így az nehezebben nyálkásodik, nehezen szűri ki az apróbb szennyeződéseket, én is küzdök egyel a vége perlon vatta lett, 1 nap alatt tiszta lett az opálos víz.


Van olyan külsőm amibe nem kell perlon, Jbl e700, e900 annál a kombi tálca fölső szivacsa 30-as alatta 20-as van, bármilyen opálos vizet kipucol 2 hét járatás után.


Tehát ha ritka a szivacsod az nehezen fog beállni,(aerob nyálka) nekem a tetra érett siporaxal nem csinált semmit a vízzel 1 hét alatt, koszos volt és opálos, tettem bele perlont így jó.


A másik verzió szerezz be 30-as szivacsot.


Az áramlásod nem túl sok, a külső 1000 l/h az akváriumban mérve 500l/h körül lehet, mellé nagyobb belső kellene, vagy még egy ilyen.


Ha nem tisztul ki a vized 1-2 héten belül akkor javíts az áramláson, ez így kevés, sok lesz az apró látványt rontó mechanikai szennyeződés, ami okozhatja az opálosságot.


Kavarni kell a vizet, hogy minden szennyeződés eljusson a külső szűrőkosarához, egy szivacs nélküli powerhead is jó, elég csak nappalra kaja után beindítani, este nem kell.

2014. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző által javasolt filterstart jó, van több márka, sera , tetra, jbl, easy, sav időt nézz.


Én a sera nitrivec-et használom, az lávaköves, jól felrázom és rá a siporaxra, vagy a szivacsra külső szűrőnél, kicsit fehéres eleinte a víz.


2 hét környékén nitrit csúcs van, ammónia mérgezés már nem lehet elméletben, nitrit azonban simán, így erősen ajánlott a baktérium kultúra, a nitrit szintje a 3. hét után apad, alakul nitráttá.

2014. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!