Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 98l-es akváriuma ez jó összeál...

98l-es akváriuma ez jó összeállítás?

Figyelt kérdés

5 indiai üvegharcsa

8 zebradńió

1 hím 2 nóstény gyöngygurámi

2 ormányosmárna



2014. máj. 15. 16:24
 1/4 fishbone62 ***** válasza:

Természetesen nem!

példa : gyöngygurámi: Tudományos név: Trichopodus leerii (Bleeker; 1852)

Szinonímák: Trichogaster leerii, Trichopus leerii

Magyar név: Gyöngygurámi

Csoport: Labirint-kopoltyúsok

Származás: Délkelet-Ázsia

Testhossz: 12 cm

Természetes élőhely: Árnyas, lassan folydogáló vizek vagy állóvizek.

Viselkedés: Békés, a vízfelszín alatt úszik.

Táplálkozás: Mindenevő

Szaporodás: Elég könnyű.

Medence: Minimum 100 literes

Halnépesség: 120 literre 1 hím és 2 nőstény;

Dekoráció: Tőzeggyökér és sűrű növényzet.

Hőmérséklet: 25-26°C

pH: 6,5-7,5.

Keménység: 5,6-8,4 NK°

Várható életkor: 5-6 év


De ha többet szeretnél megtudni akkor: [link]

2014. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyöngy gurámi szerintem mehetne ha laposabb az akva, a kék gurámival egy méretbe javasolja a diszhal infó, pedig a kék gurámi sokkal nagyobb. Lényegesen nyugodtabb lassabb halak mint a kék gurámi.


Az ormányos márna kicsinek mozgékony, után csak eszik és pihen, ezért a mérete ellenére 100 literbe már tartható, társas halnak írják, szerintem nem az, vagy 1, vagy 3-4, vagy fölötte. Ha ketten vannak állandóan egymást gyepálják, ha legalább négyen vannak akkor oszlik a hajkurászás, nekem 8 van, nem tudtam 2 halat találni ami ne hajkurászná egymást.


Indiai üvegharcsa, nem ismerem, szerintem közötte és a márna között kellene döntened, a kettő együtt már sok.


A guráminak ajánlott a hús, artemia, krill stb ez viszont terheli a vizet, így alap a külső szűrő.

A márnának folyamatosan zöldséget kell biztosítani ha kevés az alga, napi 3-4 órát eszik, alap a külső szűrő.


8 dánio, 3 gurámi, 3-4 márna, fedett akva, (egyik kiugrik, a másik megfázik) külső szűrővel.


Belső szűrővel inkább 10-12 dánió, más nem.

2014. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

és úgy jó volna,hogy:

4 panda páncélosharcsa

10 neonhal

6 vörösfejü pontylazac

5 hím guppi?

2014. máj. 18. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:

A neon az neonos akvába, sötét ajzat, dús növényzet 22-23 c.fok 5-7 évet élnek simán.


25-26 c.foknál felgyorsul a biológiai ritmus, 3 év alatt lepöröghet az életük.


Az ajzat közelében és középen vannak, úsznak a legtöbbet.


Harcsának inkább 25 c.foktól jó, az már a neonak meleg, 2-3 hónap nyári kánikulát kibírja a neon, az év többi részében hűvösebb víz kell.


Google, a halaid neve, és diszhal info találatokat keress, ott bővebben le vannak írva a halak igényei.


Neonokat én ebbe tartom: [link]


Régebbi kép, most már feketedik a dekor, 22-23 c.fok, ez a többi halamnak nem passzol, hideg nekik.

2014. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!