Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes növényes akváriumb...

112 literes növényes akváriumba milyen fénycsöveket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Beépített tetős, tehát 2x 18 wattos cső, és jelenleg van 2x 9 wattos víz alatt is használható konnektoros! Nem sokára cserélek mert 1 év eltelt!


Nézem hogy víz alattiból vannak ledesek:


[link] pl ez is!A 30d

az mit jelent mert wattot nem ír,30 wattnak felel meg vagy? Lényeg hogy elfér benne 1-2 ilyen cső is! De mikor kb. másfél 2 éve vettem a 2 víz alatt használhatót az 2 egyszer 9 wattos fehér.


2014. máj. 17. 08:48
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
Nem kell cserélni a csöveket egy év után. Ez is egy sok éve fennmaradt, mára már elavult és téves információ.
2014. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

mit jelent a lednél a d szám?

már 2 éve lesz ősszel h cseréltem...

2014. máj. 17. 11:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, de 2 Watt az nagyon semmi.


112 literhez kéne 5 Wattosból 2db, ha majdnem ugyanazt a fényerőt akarod elérni, mint a 2x18-as fénycsőnél, de lehet hogy kicsit gyengébb lenne.


5 Wattost máshol vettem, itt nem néztem, de az enyém nem vízalatti, hanem rendes ledes fénycső, asszem 1 csőben 1 sor van és 60cm hosszú. A párát bírja valamilyen szinten az enyém is, csak a vízbe nem lehet bedobni.

2014. máj. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Láttam már olyan ledes fénycsövet is amiben 1 csőben 2-3 sor led volt, gondolom az összességében több fényt ad, de igazából utána kéne nézni.
2014. máj. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:

A LED-et jól gondoldd meg, ami olcsó hamar tönkremegy, ami drága meg tényleg drága.


A növényesek tényleg fél-egyévente cserélika csöveiket, bizonyítottan csökken a fényerő, meg a színösszetétel is, ezt nem tudom biztosan.


Növényesben kérdés ez, sügéresben nem igazán lényeg.

2014. máj. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:
Tehát a színösszetételt nem tudom, de a fényerő tuti, ezt lemérték.
2014. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!