Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mitől lehet a cryptokon?

Ez mitől lehet a cryptokon?

Figyelt kérdés

Semmi bajuk nem volt, de egy ideje a levelek mennek tönkre, erre nézem hogy összes críptonál be van rohadva a gyökér.. Közben hajtja az új leveket, furcsa volt h mindegyik levele folyton rohad!Ez mitől lehet?Mért egyszerre mindengyiknél? mért csak a cryptok gyökerénél?Lehet szar volt a sera gyökértáp?


[link]


[link]


Talaj ilyen nagyon finom homok, de már legalább 4-5 éves, azt hiszem idén nyáron illik egy teljes takarítás az aljzat miatt, meg úgyis leakartam cserélni!


Egy 112 literes aksiba, sötét ajzatot szeretnék, táptalajt, mennyi kell és milyet ajánlotok?Esetleg a táptalajra bazaltot szroni?


2014. máj. 22. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a gyökértáp megégette. Serát még nem használtam, Panzit szoktam, az nem csinált még ilyet, az gyorsan elolvad. Mindenesetre a rohadós gyökér részt vágd le, hogy ne terjedjen tovább.


Szerintem jobban járnál Pro soil, vagy Aqua soil, vagy valamilyen általános növénytalajjal, így 1 talajba ültethetsz.


A kétféle talajú akvárium kezelhetetlen, mert előbb utóbb összekeveredik és amikor a felszínre tör az alsó réteg, algásodni kezd tőle az akvárium, majd fél év mulva lecseréled, mert rájössz, hogy ennél még a homok is jobb volt.

2014. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az évek során letömörödött a talaj, a bele keveredett mulm, bomlik, ez látható a front üveged elejénél a szürkés elszíneződés, gyakorlatilag egy oxigén hiányos környezetben bomlanak a dolgok, viszont itt nincs különbség szerves anyag között, az élő gyökérzet is elrohad.


Táptalaj az annak jó aki rövidebb távra tervez, példa nem tudod megcsinálni amit én 7-12 havonta teszek, kihúzom a nagyobb növényeket, vissza metszem a fél kézilabda méretű gyökereket, majd visszaültetem, ha táptalaj van alul akkor jön az is.


Nekem manado van 3 éve, teljesen elégedett vagyok vele, előtte rostált apró sóder volt.


Más talajt nem próbáltam, sok páncélos harcsám van, nekik ideális, ha tereprendezés van bele túrhatok bármikor, a növények gyökerei szeretik.


Pro soil felé nézelődtem, sokan írják, hogy puha, a manado kemény agyag golyóihoz kalapács kell, hogy szétverd, remélem egyszer lesz feketében is.

2014. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pro soilt jónak ítélem, hiszen nem kellett különösebben megválogatnom a növényeket, szinte minden megmaradt benne. Lehet hogy nem a legolcsóbb talajok egyike, de szerintem érdemes kipróbálni. Kb az volt miután váltottam, hogy végre lett egy normális talajom, amibe be tudtam ásni a növényeket és nem döglöttek ki.
2014. máj. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
112 literbe mennyi kellene?
2014. máj. 23. 17:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!