Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalgánál segit a teljes...

Ecsetalgánál segit a teljes restart?

Figyelt kérdés
Már fél éve kinlódom vele. Hiába a rendszeres vizcsere tápozás. Odafigyelek az etetésre. Gyakorlatilag alig vannak benne halak, pont e miatt. Külső, belső szüri a vizet. 100 literre 0,5 W fénnyel megy.
2014. jún. 2. 06:01
1 2
 1/13 bamboochatheone ***** válasza:
Nem segít. Vedd ki a halakat, napi vízcsere, áramlások állítása, sok-sok CO2 és megjavul az.:)
2014. jún. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Napi vizcsere? Mennyi ideig kell a napi vizcsere és mennyit naponta?
2014. jún. 2. 07:17
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos CO2 nincs csak carbo.
2014. jún. 2. 07:18
 4/13 bamboochatheone ***** válasza:
A carbo se rossz, csak túl kell adagolni picit. Napi vízcsere meddig? Ameddig van alga. Mekkora akvárium?
2014. jún. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bamboochatheone ***** válasza:

Ja most látom hogy 100 liter...:D

Akkor napi 5 liter kell kb. Így megvan a heti vízcsere mennyiséged is.

2014. jún. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem úgy sikerült kiírtani, hogy carbo adtam nyakába hígítatatlanul. Bepirosodott és eltűnt. Aztán az összes eltűnt egyszercsak, nem tudom pontosan mi volt az oka.
2014. jún. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 YourDestiny ***** válasza:
Nálam is csak arra reagál a low-techben, hogy injekciós tűvel a pofájára nyomom a carbot. Nem kell túladagolni se. Egyébként valóban a több részre osztott vízcsere tudja megállítani. Nem csak a CO2 szint ingadozástól vagy víztől függ. Újonnan én azt tapasztalom, hogy a leárnyékolt területen nem terjeszkedik. Írhat bárki bármit, hogy nincs köze a fényhez, én azt mondom, hogy valami biztosan van. Mivel világítod meg?
2014. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
T5 2x24 W a világitásom, Szerintem ez nem sok de ujabban megjelent a levelek szélén a zöld alga is kb. 1-2 mm-es. Pedig semmi más fényt nem kap roló leengedve egész nap.
2014. jún. 2. 10:27
 9/13 Pendulum92 ***** válasza:

Lehet kezd összeálni a kép.


Milyen tápokat használsz?

2014. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a teljesen üres akváriumot kimosod tömény hipós szivaccsal és egy teljesen új berendezéssel indítod újra (új talaj, új növények), akkor nem jön vissza az ecsetalga, de amint a régi halakat beleteszed (marad a testükben spóra, emiatt) visszakerülhet és lehet hogy egy évig nem fogod látni, de aztán megint elkezd növögetni.
2014. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!