Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe gurámival milyen halat...

Törpe gurámival milyen halat lehet összetenni?

Figyelt kérdés
60 literes aksi és fűtéssel levegőztetéssel és persze szűrővel rendelkező akvárium. :) Esetleg elég könnyű egyszerű élő növényeket is írhatnátok :)

2014. jún. 12. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Bármilyet ami vízparaméterben passzol hozzá és nem agresszív, bettát, törpe sügéreket, kerülni kell, békésebb halak mehetnek melléjük. Rajhalat nem igazán mondanák, vizuálisan nem passzolnak össze, én gurámikat talajlakókkal párosítom inkább, vagy olyan hallal ami a talaj közelében mozog.

Karakteres halak, azokból nem kell sok, hogy legyen élet az akvában.


Kényesek a szűrésre, erős szűrő kell, zárt fedeles akva mivel labirintus kopoltyúsok, kimondott lágy vizes halak így minimum felesbe kell keverni ioncserélt vízzel a cserevizet.

Kemény, lúgos vízben, talán 1 évet élnek.

Szinben van kék az a törpe gurámi, van piros az a méz vagy tűz gurámi, 60 literben 1 hím-2 nőstény lehet, 1 hím-1 nőstény nem!


Dús növényzet kell, szeretik a vízfelszínre érő növényeket, ha alacsony a világítás ereje akkor hólyagos vizikehely, anubias


Én vízi kehellyel árnyékolok a gurámiknak az ilyen: [link]


De jó a vallisneria is, esetleg apró fogú tüskés hínár sem igényes.


Ha példa 2 darab eheim pick up 2010 van akkor 6 páncélos harcsa 3 gurámi.


Ha 1 db 2010 volumenű szűrő van az még a gurámiknak lehet kevés, húsevők, az artemia, krill stb terheli a vizet rendesen, száraz táppal hosszú távon nem célszerű egyik gurámit sem etetni.

2014. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egy piranha meg egy cápa mehet mellé :)
2014. jún. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!