Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta halam 7l-es aksijában a...

Betta halam 7l-es aksijában a vízcsere mennyi időnként történjen?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy betta nőstényt, 1,5 hete darás lett.Lekezeltem, minden ok.3 naponta cseréltem a vízét a betegsége alatt.Elötte heti egyszer.2 almacsiga és 2 gömbmoha a lakótársa.Nem lehet azt mondani, hogy mocskos lenne a víz, de a heti egyszerit ajánlották az üzletben.Ilyen "hatalmas" literszámnál lehet teljes vízcserét alkalmazni, ugye? Minden alkalommal ecettel a kavicsot, a műnövényt és az aksit is lemosom.
2010. jan. 2. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de én nem ajánlom, mert a biológiai egyensúlynak annyi, ha a víz 100%-át lecseréled.
2010. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
de ugye a vizet kezeled valamivel? mert a klórba belehalhat.
2010. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7 l es akváriumba nem fog beállni biológiai egyensúly:) nekem is ekkorába van a bettám már másfél éve,hetente kiveszem egy kis tartóba és lecserélem az egész vizét.sera aquatannal kezelem vizcsere után az akvárium vizét.
2010. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, minden vízcserekor sera aquatan-t használok.
2010. jan. 2. 21:00
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem 10l -es aksiba van csiga, egy kis algaevő, és egy betta.... Viszonylag sok növényt raktam bele. MÁr 3 hónapja nem takarítottam és nincs szűrve sem, de egyszerűen olyan jól szűrik és levegőztetik a növények, hogy ha bárki jön rögtön azt mondja h "most takarítottad?"

NEm tom miért de olyan nyugodt az egész inkább nem piszkálom!

2010. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Gratulálok.Nincsenek olyan ismerőseid akik ránézésre megmondják a nitrát,és nitrit tartalmát a víznek?...
2010. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elmondom neked jobban érzi magát így. építgeti a habfészkét. Még soha nem épített és most hogy nem bolygatom mostmár építi magának!
2010. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
KÖszi a válaszokat!
2010. jan. 3. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!