Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki segítene?

Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy akváriumot halakkal! Persze újonnan.

Még kezdő vagyok és nem tudom hogy mire kell odafigyelni!


Olyan halakat szeretnék venni amiknek az igényeik majdnem megegyeznek!


A dekoráció nem fontos azt majd megoldom.


2014. jún. 15. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

szerintem kezd így:

80 literes akvárium (minél nagyobb annál jobb és annál egyszerűbb benne halakat tartani)


ha 80 literes akkor ezek a halak és növények:

10db guppi (4 hím 6 nőstény)

5db páncélosharcsa

2db ancistrus

3db szifó (1 hím 2 nőstény)

vallisneria

átokhínár

vizikehely

egy red moor faág vagy vasfa(az algaevők enélkül elpusztulnak)

nagyon aprószemű talaj (pl kvarchomok a harcsáknak tökéletes mert nem koptatja le a bajszukat ugyanis ha lekopik a bajszuk életképtelenekké válnak egy vak harcsa

életképes de egy bajusz nélküli nem)

2014. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

ja ha 100 liter felett van az akváriumod akkor:

3-4 vitorláshal

2 meggyhasú sügér

5-6 pácélosharcsa

3 ancistrus

3 szifó (ugy ahogy fent irtam)


de szerintem válaszd ki te itt megtalálod az igényeiket is oldalt: [link]

2014. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Xifó és anci 80 literből kilőve, 100 liter feletti hely kell nekik. Vitorlásnak 200 literes akvárium kell, a meggyhasúak ívási időszakban nagyon agresszívak, szétverik a többieket. Guppiból pedig rossz ötlet hímet és nőstényt együtt tartani, mert úgy szaporodnak, mint a csótányok és senki sem veszi meg őket.

Egyébként, én is 70-80 liter körüli akváriumot tartok ideálisnak. Ebbe egy erősebb belső szűrő(pl. Eheim PickUp 2012), egy automata fűtő, élő növények és a növényeknek világítás szükséges. Mielőtt a halakat betennéd, 3 hétig üresen kell járatni, pár naponta halkaját kell beszórni, hogy a hasznos bacik megtelepedjenek a szűrődben.

Ezt itt olvasd el: [link]

Itt válogathatsz halakat, és az igényeiket is egyeztetheted [link]

2014. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
39%
Kedves kérdező! Rossz a sorrend. Annyira kezdő vagy, hogy azt sem tudod, mik a kritikus szempontok, ahol nagyon el lehet rontani egy akváriumot, de már a halakat kérdezed. Ha nem akarsz sok fejfájást, akkor az alapokkal kezdd, azaz olvasgatással. Mert először azt kéne eldöntened, mekkora akváriumot engedhetsz meg magadnak,milyen szűréssel és világítással. Ezután érdemes a halakat és a növényeket kiválasztani. A felszerelések sokkal többe kerülnek, így a halakat érdemes az akváriumhoz igazítani, és nem fordítva.
2014. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hmm igazad van!
2014. jún. 15. 14:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!