Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt hogy birom megcsinálni?

Ezt hogy birom megcsinálni?

Figyelt kérdés

[link]


ebből az érdekelne inkább hogy

hogy működik

képekell birnátok segiteni



2014. jún. 19. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

A cikk szerintem részletes, illusztrálva is van, így a rajzolgatást kihagyom.


A szerkezet két részre bontható, az egyik egy kicsi akvarisztikai légpumpa, ez durván 1000ft, ha egy bármilyen 1-2 cm belső átmérőjű csövet függőlegesen vízbe teszel a közepét kilukasztod majd levegőt pumpálsz bele fönt bugyogni fog a víz mert a levegő felfelé akar menni, hajtja maga előtt a vizet.

A víz keringetésére a "T" elágazó szolgál.


A másik fontos elem a duncsztos üveg a tömlőkkel, itt a közlekedő víz elve van, gyakorlatilag amikor cserélsz az akvában vizet, leszívod egy tömlővel ugyanez történik, kiegyenlítődik a tömlőben a vízoszlop ha felemeled a meg szívott végét az akva pereméig.


Kell még szűrőanyag az üvegbe.


A szerkezet denitrifikációra lenne kitalálva, azaz a lassú áramlás miatt a baktériumok oxigénhiányos környezetbe kerülnek, bontják a nirtátot, így jutnak oxigénhez.


Hosszútávon szerintem nem használható, hamar eltömődnek ezek a légpumpa tömlők.


Kisesebb sügeres, növények nélküli akváriumba lehet értelme megcsinálni.


Nem hinném, hogy működőképes, a kicsi átfolyás miatt nem egyenletesen halad át a víz a szűrőanyagokon, a tömlők hamar eltömődnek.


Ha egy hosszú csőben kivitelezed annak tesztel mérhetőek az eredményei.


Nálunk ezt így oldják meg: [link]


Ha simán fojtás nélkül folyik a víz akkor aerob azaz ammóniából nitrát, ha egy kerti csappal elzárod a tömlő végét, éppen, hogy folyik a víz, akkor anaerob, azaz oxigén szegény környezet alakul ki és denitrifikáció lesz, nitrát bontás.


Legalább 30 napig aerobként kell üzemeltetni a tömlőt, oxigéndus vízzel, vagy érett szűrőanyagot kell beletenni.

Az esőztető végére kell húzni, akkora tömlő kell amibe nem fordul át a siporax karika.


Gazdaboltban, barkácsboltban, árulnak tömlőt, átlátszóba jobban látszik ha kezd kékesszürke lenni.

2014. jún. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:

Szerintem ez egy elég értelmetlen szerkezet. Tengeri akváriumba nagyon kevés,átlagos édesvízibe fölösleges.


Ez itt egy tényleg működő megoldás, hosszú csövön vezeti a vizet így van lehetőség egyéb baciknak elfogyasztani minden oxigént, hogy a denitrifikációhoz szükséges oxigénmentesség kialakuljon. És van elég nagy teljesítményű ahhoz, hogy értelme is legyen mondjuk egy nagyméretű ragadozós akvárium mellett. Egy kis akváriumnál sokkal egyszerűbb vizet cserélni.

[link]

2014. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

megcsináltam

müködik is

jó is

2014. jún. 20. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem egy bonyolult szerkezet, a cikkben szereplő 500 ft csalós, korántsem annyi, pumpa, szűrőanyag is kell.


Ha anaerobnak csináltad szerintem felejtős, ahhoz hosszú csövön kell átvezetni a vizet ahogy Platypus írta.

2014. jún. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom, hogy ez jó e valamire. Egy kis vízpumpával jobban el tudnám képzelni.


Pl én most ilyen vékony csövekből hűtést csináltam, a hűtőn át cirkulál a víz, mert egy tekercs csövet betettem a hűtőbe.


Fogtam egy powerhead pumpát. Azon van egy ilyen elágazás, amire rá lehet húztni a vékony levegő csövet így:

[link]

De kicit le kellett folytanom a pumpa kijövő vastag ágát ahhoz, hogy a vékony csövön elkezjen spriccelni a víz.

Aztán fogtam vagy 5 méter hosszú vékony csövet, a közepénél vagy 3 métert összetekertem, a túloldali végét pedig visszavezettem az akváriumba. A tekercset betettem egy vízzel töltött "Cappy pulpy"-s flakonba és a flakont beraktam a hűtőbe. Az akvárium a hűtő mellett van. 2 cső megy a hűtő ajtaján be, alul, de még az ajtót be tudtam csukni simán. Így cirkulál a víz a hűtőn át és 20 fokra levitte a vizemet. De tudom szabályozni a hűtőt is, és a puma lefolytásával tudom szabályozni azt is hogy milyen gyorsan follyon át a víz a vékony csövön. Nem folytottam le nagyon így lassan csordogál most.

2014. jún. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!