Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák! Amikor elkezdtétek...

Akvaristák! Amikor elkezdtétek ezt az akvárium-dolgot, ti is leégtetek anyagilag egy kicsit? :D

Figyelt kérdés

2014. jún. 28. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Én nem, mert tudatosan készültem, és volt rá anyagi keretem, hogy a lehető legjobb legyen. Annyi pénzt is félretettem, hogy ha esetleg váratlan kiadásaim lennének az se érjen meglepetésként. (500 literes tengeri akváriumot csináltunk)
2014. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Ki knyszerített, hogy egyszerre vegyél meg mindent? Az üveget pl nem aggasztja, ha néhány hónapig nem lát vizet.
2014. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
nekem osszvissz mindennel egyutt cilt 6500 ft. ugyh bem
2014. jún. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
igen, de csak azért mert amire két hónap alatt közel 100ezret költöttünk tudatlanságból az ma már fele árból ki tudnám hozni :D ezt hívják tanulópénznek ugyebár... :D
2014. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Én örököltem egy 250 literes vaskeretes akváriumot, amibe csak szűrőt kellett vennem. Bár apám hozott egy szűrőt valahonnan, de az nem működött. Köveket és pár szál hólyagos vizikelyhet egy haverom adott. Másik haveromtól kaptam pár halat, és vettem én is halat, de nem sokat. Ez az akvárium ronda karcos volt. A vasállványa sem volt szívderítő, hiába festettem le :D


Aztán vettem egy kicsi íveset 5-6 ezerért, bele táptalajt és növényeket, a tetejére barkácsoltam lámpát és akkor rákattantam az akváriumozásra. Azóta megy a folyamatos pénzkidobás.


Vettem később használtan is, meg kaptam is akváriumokat mindenféle méretben. Ismerősök is adtak akik megunták, és vettem új akváriumokat is.


Mindig volt valami hal ami megtetszett és minden halat akartam tartani. A lakásba már alig lehetett elférni tőlük. Utána eladtam, meg elajándékoztam a nagy részüket.

Végül 1 nagy akváriumot csináltattam, az a fő akváriumom. De még mindig van azon kívül 4 kisebb, plusz 3 üres félretéve. Van hüllőm és hörim is, akiket etetni kell a halakon felül. Most főleg a kaja kerül sokba nekik.

2014. jún. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pusisz ***** válasza:
82%
A tanulópénz mindenkinek megvan... kinek-mennyi. Egy jó tanács: Ha venni akarsz valamit (eszközt, halat, kaját) nézz körül a neten, NEM bolt-ban, webshop-ban, hanem fórumokon, akvarista.hu-n.... olcsóbban kijössz és segítenek is, ha gáz van. A boltban az eladás a cél és pont lesz@rják, hogy elpusztul az összes halad, hisz újra odamész és otthagysz vagyonokat... Szóval előtte OLVASS!!!
2014. jún. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Igen tanuló pénz az mindig van, ha valaki belebonyolódik az akvarisztikába, tetszik neki, akkor úgy jár átlag mint a kezdő pék. Egy kicsi liszt, sűrű lett, egy kicsi víz, most meg híg lett, akkor egy kicsi liszt, megint sűrű, akkor egy kicsi víz......


Kevés a szűrés, teszel be még szűrőt, sok lett a szűrő akkor jöhet nagyobb akva, ó most kevés a világítás kell még fény. Csak nem jó a szűrő kell egy nagy külső, de akkor marad csomó belsőm összerakok még egy akvát......


Ha elsőre szisztematikusan van felépítve a dolog akkor sokat lehet spórolni, átlag ez nem az első akvárium.

2014. jún. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valakinek nem tetszett a válaszom, az akvarisztika egy kiegészítő tevékenység, hobbi, van aki kocsmába jár, van aki az autóját cicomázza, van aki extrém esetben ha nem talál megfelelő hobbit amivel elfoglalja magát cirkuszol otthon.


Csak pár ember aki itt a Gy.K oldalon hasznos válaszokat ad, név nélkül.

1. 300 fölötti sügeres +növényes+garnélás

2. 260 tengeri, 160 tengeri, + van neki pár.

3. 70 liter társas, növényes, 25 liter garnélás.

4. 72 liter társas+garnélás

5-6 stb lehetne sorolni.


3 dolgot kell az életben csinálni, dolgozni, családot alapítani, szórakozni, ha 1 nem jön össze a 3 közül akkor annak az embernek az élete el van cseszve, nem fogja jól érezni magát a bőrében.


Van akinek a szórakozást az akvarisztika jelenti, nem egy tárgyként kell az akváriumra tekinteni hanem egy kellemes időtöltésre, lehet fejleszteni, bővíteni, változtatni rajta.

Nem olcsó hobbi, de még mindig olcsóbb mint autókat cserélgetni, vagy esetleg egy pszichiáter bére sem kevés, a mai világba ha valaki nem talál egy "kikapcsolódási" lehetőséget előbb utóbb az elmén köt ki:D

2014. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerősöm aki tandem ugrani jár. Az még egy drága hobbi. Engem ha fegyverrel kényszerítenének akkor sem ugranék le. Attól érzem magam a lakásomban jól, ha körülvesz a sok akvárium. Ha lehetne a munkahelyemre is tennék egyet. Mert ahol akvárium van, az már nekem képzeletben cseppet olyan mintha nyaralnék egy vízparton. Ennyire el tudok vonatkoztatni.
2014. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pendulum92 ***** válasza:

Nem, nem égtem le mivel anno a szüleim vették a dolgokat :D


Most pedig apránként veszem a fejlesztő dolgokat.



Sok dolgot tényleg fele annyiból is össze lehet dobni, csak okosan kell.

2014. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!