Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Bettámnak (sziámi harcoshal)...

A Bettámnak (sziámi harcoshal) nem tudom mi a baja, valaki tud nekem ebben segíteni?

Figyelt kérdés

A betta uszonya kisebb, és mintha meg lenne vagdosva nagyon furi. A kopoltyújánál is mintha egy kicsit elszíneződött volna, de nincs semmi kitüremkedés, vagy ilyesmi. A viselkedése is más, a tükörre nem reagál, szokott habfészket csinálni, de most még azt se készít, eszik rendesen, egy nap egyszer adok neki száraz kaját, amiből 2 fajta van. Ma vettem neki fagyasztott artemia-t, mivel sok helyen azt írták, hogy változatosan kell etetni, és leginkább fagyasztott ételt. Eddig el volt anélkül is, de úgy gondoltam, hogy kipróbáljuk és hátha jobban lesz tőle.

Linkelek képet a halamról, próbáltam normális képeket csinálni, de nem volt egyszerű:

1.kép:

[link]


2. kép:

[link]


Remélem tud valaki segíteni nekem, hogy mi lehet a kis bettámnak a baja... :(


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. júl. 4. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium? Van szűrésed?
2014. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
68%

Ammóniamérgezés. A kacskaringók alapján ez van a képen:

[link]


Azért beteg a halad, mert ebben a borzalomban nem lehet halat tartani. Nem csak szerintem, hanem a magyar törvények szerint se. Mivel se vízmennyiség, se szűrő, a hal a saját mocskát lélegzi vissza és ezért a mérgezés. Egy vízcsere segít megmenteni, de minél gyorsabban normális akvárium kell hogy hosszú távon is túléljen.

2014. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Halálsoron...
2014. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy ekkora pohárban ne csodálkozz, hogy beteg lesz, vegyél neki egy normális, 50 literes akváriumot és szűrőt, valamint olvass akvarisztikai weboldalakat, könyveket, mert látom túl sokat nem tudhatsz a témáról.
2014. júl. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!