Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tavaly voltunk Olaszországban...

Tavaly voltunk Olaszországban és hálózás közben fogtam egy csomó vörös színű moszatot volt benne 3 tűhal valami kis garnéla és egy hal amit soha nem fogok elfelejteni annyira bizarr volt mi lehetett?

Figyelt kérdés

A teste vörös az oldalvonala irrizálóan narancssárga

a szeme mellet is voltak ilyen narancssárga pöttyök a farka hosszú angolnaszerű vöröses narancssárga a többi uszonya is ilyen volt nagy fogai voltak és hatalmas szeme aminek a közepe koromfekete és egy irrizáló kék csík futott át rajta.

A narancssárga csík az oldalvonalán és a szemén a kék csík olyan volt mint egy neonhal oldala csak még annál is csillogóbb volt.Kicsit megfigyelgettemaz oldalúszója kerek volt azzal úszott a farkát csak kormányzásra használta

sajnos fotót nem csináltunk róla mert amikor kicsit megpróbáltam kinyitni a száját hogy megnézzem a fogait jobban akkor ráharapott az ujjamra én meg megijedtem és visszaejtettem a vízbe az meg gyorsan beúszott a mélybe

a harapása nem túl erős a fogai olyanok mint a harcsának

nem tudtak sebet okozni legalábbis nem túl nagyot megnéztem hogy mi lehet van egy "Mi él a földközi tengerben?" című könyvem abban végignéztem de egyik állatra sem hasonlított nagyon érdekel mi lehetett mert ennyire bizarr halat még eddig nem láttam és szerintem nem is fogok többet a mérete kb 15-20 cm volt.Ha ebben az évben sikerül találnom olyat akkor képet is töltök fel de az előtt se láttam még ilyet nemhiszem hogy most fogok.



2014. júl. 7. 12:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

ha ez segít csináltam egy rajzot róla painten


[link]

2014. júl. 7. 12:43
 2/16 anonim ***** válasza:

Jé, piros ebihal :) Nem, nem tudom egyébként.

[link]

2014. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nem ebihal, biztos de énse tudom mi lehet
2014. júl. 7. 16:37
 4/16 A kérdező kommentje:
rossz a link :c
2014. júl. 7. 16:37
 5/16 Platypus ***** válasza:

[link]


Nem tudom mennyire él Olaszországban ilyesmi, de a leírásodra hasonlít.

2014. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát tesó, nem viccelek, Te egy olyan halat fogtál valószínűleg ki ami nemhogy csak hihetetlenül ritka, hanem teljesen ismeretlen is a tudósok előtt, neve Eutelichthys leptochirus.

Biológiája ismeretlen, annyit tudnak róla, hogy 500-700 méteres mélységben él a Földközi-tengerben, Olaszországban látták már, kérlek írd le, hogy az ország melyik részén láttad! Kicsi akadály az, hogy ez az állat a rajzok alapján máshogy néz ki.

Ja, és tudod, hogy mi a durva? Ez a faj csak 4-5 cm-re nő meg, tehát Te vagy egy teljesen új fajt fedeztél fel vagy ezt a nagyon ritka és titokzatos fajt láttad és eltúloztad a méreteit kicsit (vagy eddig csak fiatal, kicsi példányokat fogtak ki).

VAGY a másik lehetőség az, hogy a Liparidae család 361 faja közül az egyik beúszott a Földközi-tengerbe, de ilyenről nem hallottam még mástól. Nyilván jó lett volna, ha lefényképezed, már csak azért is, mert a Eutelichthys leptochirusról még soha nem láttam képet (csak rajzot).

Tehát röviden, lehetséges, hogy ezt a ritka halfajt láttad, de az a rajzok alapján máshogy néz ki kissé, tehát nincs kizárva az új faj se. De nem mondok semmi biztosat, valószínűleg örök rejtély marad, de ne keseredj, hogy nem fényképezted le, így is egy különös állatot láttál. Idén én is Olaszországba megyek nyaralni, nyitva tartom majd a szememet, hátha búvárkodás közben majd megpillanthatok egyet.

Ja, és akkor még írd le kérlek hol láttad és kb. milyen mélyen.

2014. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
És még eszembe jutott, hogy létezik egy ehhez hasonló faj, ami kifejezetten moszatokban tölti élete nagy részét, de az csak Kanada partjainál él. Lehet egy földközi-tengeri alfaját fedezted fel (?)
2014. júl. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az jobban hasonlít a rajzodra és most nézem, hogy Norvégiában is látták már. neve: Liparis tunicatus
2014. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

egyikre sem hasonlít igazán bár a legelsőre amit írtatok arra jobban, a part szélén a sekély vízbe kisodort vöröszmoszat között volt kb fél-egy méter mély vízben

még egyébként apró nyelvhalak is vannak ott a homokban és valami kocsonyagömböket is kisodor a partra a víz medúzának gondoltuk de gömbölyűek és nem mozognak egyáltalán, láttunk már ott sáskarákot is meg hatalmas tarisznyarákok mászkálnak a víz alján reggelente szoktak kagylókat fogni a sekély vízben valami kis hálóvak ami olyan mint egy vasvilla arra van rákötve egy kis háló és maguk után húzzák a homokban olaszország észak-keleti részén fogtuk és majdnem pontosan 10 cm volt biztosan mert

rátettem a tenyeremre utánna lemértem hogy mettől meddig ért és 10,3 cm volt de lekerekítettem 10cm re mert az a 3 mm valószínű tévedés lehetett

2014. júl. 7. 21:55
 10/16 A kérdező kommentje:
a méretet meg amúgy úgy mértem hogy az orr részétől a farka kezdetéig
2014. júl. 7. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!