Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hy! Akváriumban nem marad meg...

Hy! Akváriumban nem marad meg egy növény sem. Mi lehet az oka? víz+talaj rendben

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
fény? hőmérséklet? csiga?
2010. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Hy! Nem Tom.
2010. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van.És kihagyott mégvalamit.Növénytáp?

A másodikat meg nem értem mi a jó büdös francnak ír ha kukkot sem ért hozzá...?!

Amugy miböl gondolod h a víz és a talaj rendben?1-3mm es szemcsenagyságú az ideális.A vízböl a legjobb az lenne ha kezelnéd,szűrnéd a vizet,folyékony tápot használnál,a gyökeres,nagylevelüeknek a gyökeréhez növénytáp,és egy kis Co2 a vízbe...5000 feletti K-es(pl 6500K) világítás napi 12órán át.A hőmérsékletet pedig növény függvényében kell beállitani,de általában 26fok az ideális.

2010. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hány fokos a víz? Nekem akkor pusztultak ki, mikor a csigák miatt átmostam meleg víz alatt őket.
2010. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok



miért bántasz? =(

2010. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aranyhal?:)

de ha nem marad meg a növény, vszeg mégsincs rendben a víz és talaj...

2010. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Növényeknek: hazaszállítás állandó hőmérsékleten + átültetés(ha az átültetés az akvárium aljzatába történik akkor 1.réteg apró kavics kb 2cm vastagságban -ide helyezzük a talajszűrőt- 2. réteg virágföld és homok v. föveny keveréke kb 4-5 cm vastagon -ide kerülnek a növény gyökerei 3. réteg kvarchomok v. nagyon apró kavics - a növénynek a felső gyökerei egy kis része a 3. rétegen felül kell lennie - a talajszűrőt folyamatosan kell járatni, különben berohad az egész - ezzel a módszerrel ritkán kell az akvárium talajához nyúlni) + pici virágföld a gyökeréhez + tápoldat használata rendszeresen(megfelelő a szobanövényekhez való is, megfelelő adagolásban persze) + sok fény(10-12 órás időtartam) + állandó vízmozgás + állandó meleg + levelek algátlanítása + növényevő élőlények elkerülése
2010. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!