Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akvárium szükséges...

Mekkora akvárium szükséges ennyi halnak?

Figyelt kérdés
2 xifó, 2 guppi, 2 molli, 2 kékgurámi, 2 gyöngygurámi, 6 serpalazac, 2 cory meg egy anci. Jelenleg 80 liter körüli akváriumba vannak.Jó-e ez nekik?
2010. jan. 8. 13:46
 1/4 anonim válasza:
Nekem azt mondta anno az állatkereskedésbe az eladó, hogy egy halnak 2 l víz igénye van. Vagyis 80l-esbe 40 hal. Nekem 35 l-es van, de 25 halam. Kevesebbel olyan üresnek érzem az akváriumot.
2010. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így jó sztem,de többet ne tegyél bele.Az eladó meg azért mond csak ekkora sületlenségeket,hogy el tudjon adni minél több halat.1 L/ 1cm hal,de ez nem álja meg a helyét minden esetben.Nem kell ugy kinéznie egy akváriumnak mint a piaci akváriumok,azért hogy szép legyen...Néha a kevesebb több.Én a számolási érték alatt vagyok halak arányában,vay azon a szinten,mégis soknak éreztem,benövényesitettem az ait hogy ne legyen látható mindig minden hal,met akkor ugy nézne ki,mint egy Áruházas halárus aksi...Ennyi hal tehát bőven elég,ne vegyél többet,és nagyobb aksit sem muszály venni,de ha veszel az csak jó...Szia
2010. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én pedig úgy tudtam, hogy 1 cm-nyi halhoz 1 liter víz szükséges. Szóval egy guppinak 3-4 l a vízigénye. És szerintem ennyi kell is. talán 20-30%-kal lehet több, de semmiképp sem halanként 2 liter vízzel számolva

Nálad inkább a halak sokszínűsége a probléma: egyik dél-amerikai, másik ázsiai. Formáik, szaporodásuk, méretük teljesen különböző. Kicsit több harmóniát vigyél az akváriumod "életébe". Inkább legyen kevésbé zsúfolt, és több növény, minthogy a halak egymás hegyén-hátán.

2010. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2010. jan. 8. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!