Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek kibírja a nyomást?

Szerintetek kibírja a nyomást?

Figyelt kérdés

Helló!


Van egy 120x60x45-ös (szélességxmagasságxmélység)terráriumon vagyis eddig annak használtam (házilag készült) mindegyik éle szögvasból van (és természetesen ragasztva is). 324l-esnek számoltam és 6mm-es az üvege. A kérdésem pedig az lenne, hogy ha feltöltöm vízzel akkor ki bírja e az üveg? A válaszokat előre is köszönöm.



2014. júl. 15. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
6 milis üveg? lehetetlennek tartom, hogy kibírja. persze lehet, hogy egy ideig, pár napig bírná. aztán egyszerre csak arra érsz haza, hogy 320 liter víz szerteszéjjel a szobában. nem lenne szép élmény, tuti én nem kockáztatnék.
2014. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Viszont paludáriumnak jó lesz.
2014. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet azt még kibírná, ha csak 20centi magasan töltenéd meg vízzel.
2014. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Inkább szedd szét a darabokat és vágass belőle egy 70lityósat azt még merném talán 6milissel merevítéssel, ha akvi kell.

vagy marad a 20cm-s verzió, iszonyat szépeket lehet csinálni ha sok időd és némi pénzed van rá.


Sok sikert hozzá.

2014. júl. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem se bírná ki, sajnos nem találom azt ahol láttam, volt olyan aki ilyen helyzetben volt és hungarocellből csinált az akva aljára egy valami sziklás részt, jól leragasztotta, arra pakolt köveket, aljzatot.


120-130 liter víz nyomását még kibírná.


A hungarocell nem drága, hozzá való szilikon bázisú ragasztót is kapsz.


Csak egy ötlet ha meg akarod tartani, az úszótér hossza marad, a mélység is, mehet bele nagytestű hal csak kevesebb mivel drasztikusan csökken a víztömeg.


Ez példa 75 liter, de csak 30 liter víz megy bele: [link]

2014. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Majd ki találok valamit, de lehet, hogy veszek inkább egy nappali gekkót. Köszönöm a válaszokat
2014. júl. 15. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!