Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb.1 hónapja vettem egy hím...

Kb.1 hónapja vettem egy hím kakadu törpesügeret, most sikerült szereznem mellé egy kis nőstény, ami nagyon félénk, a hím pedig "kergeti", normális-e ez?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon félénk, ami mondjuk így az elején természetes, a hím is az volt, viszont a hím mindig így megkergeti és nem győzik elbújni. Nem tudom, hogy ez normális-e, bántani akarja-e vagy csak ismerkedni, lehet-e olyan, hogy nem illenek össze, stb. Egyelőre még kajálásra se jön fel meg semmi, remélem azért tud magának szedegetni és nem fog éhenhalni. Mi a véleményetek? Ez normális?

Egyébként vannak még neonok, panda törpeharcsák, meg törpe szívóharcsák. A neonokat sosem kergette meg a sügér, de pandákat meg sokszor, ha közelébe mentek. Valamint a szívóharcsákat is kergetné, de azok meg nem is foglalkoznak vele kb., az se érdekli őket, hogy a szájával is nekikmegy, de gondolom nemigen harapja meg őket, ha nem menekülnek el, sérüléseket sem látok.


2010. jan. 9. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
a sügér területvédő, amikor új halat raksz mellé át kell rendezni kicsit az aksit, és jó ha van benne sok búvóhely, mert kell neki egy kis lakásúgymond, amit őrizhet, ezzel megzavarod, és akkor nem fogja bántani az új halat
2010. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeket mind tudom, de nem ez volt a kérdés...A nőstény szintén kakadu törpesügér, direkt mellé lett véve párnak, elvileg nekik együtt kéne lenniük gondolom.
2010. jan. 9. 23:54
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Egy hím mellé, legalább két három lány kell, hogy ne hajtsa szét azt az egyet.És mindegyiknek kell bújóhely.Ha ivarérettek lesznek a nőstények, akkor majd megszűnik a menekülés is.Vegyél még lányt.
2010. jan. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok. Az a baj ezt is 1 hónap keresgélés után sikerült beszerezni BP-n, ráadásul ott is csak ez az 1 volt. Aki tud ne titkolja.
2010. jan. 10. 05:52
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Próbáld meg az akvarista hu-n, hátha találsz.Vagy esetleg látott valaki.
2010. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!