Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meghalt az egyik kedvenc alga...

Meghalt az egyik kedvenc alga evő harcsám 5 éves volt. Hogy tudnám ki preperálni? De úgy hogy az egészteste meg maradjon?! . Utána olvastam de csak halfej preperálást találtam. Az meg nekem nem jó.

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 00:43
 1/4 Platypus ***** válasza:
Pár hét formalinos áztatás után kiszáríthatod egyben vagy alkoholban elrakhatod. Ki fog fehéredni, de egyben marad.
2014. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én így csináltam: elmosod folyékony szappanal a csap alatt aztán 15 percig állni hagyod tömény sós vízben utánna leöblíted szappanos vízzel

megtörölgeted és ráteszed egy vödörtetőre utánna hajszárítóval kicsit megszárítgatod és kész mostmár ki van preparálva nem fog lebomlani egyben marad és egy idő után (kb a teljes kiszáradása után 1-2 hét) már a halszag sem fog rajta érződni

2014. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb módszer, az lenne hogy ha pár hétre csak simán konyhasóba temeted. Ott mentesül minden bomlási folyamattól és megfelelően kiszárad. Ez például a páncélosharcsáknál nem jár túl nagy alaki változással, más halaknál előfordul a mumifikálódás negatív hatása. Ezáltal össze esik, megráncosodik a bőrük és minden esetben elvesztik a színeiket. Ha meg volt a sókúra, akkor lehet kapni különféle aeroszolos lakkokat amivel szépen le lehet kezelni a külső felületüket, az apró függelékeik így valamivel erősebben és tartósabban megmaradnak. Ez a módszer remekül működik egyéb ízeltlábú állatoknál is. A formalin lenne a legszakszerűbb, de annak beszerzése elég korlátozott szerintem és ráadásul rendkívül mérgező vegyszer.
2014. aug. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2015. máj. 3. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!