Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe gurámi tartás?

Somall kérdése:

Törpe gurámi tartás?

Figyelt kérdés

54 literes az akim. Lassan 1 éves, nincs vele gond. Harcsák,

guppik, és egy betta van benne. Azt olvastam, a törpe gurámi

60 litertől tartható, így is egy pár. De én csak egyet szeretnék. A bettával megférnének? Help!



2014. júl. 26. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Már így is túl van telepítve az akváriumod, inkább eladni kéne belőle.
2014. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, a guppik alatt két darabot értettem, a harcsák alatt meg négyet.
2014. júl. 26. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Valóban sok már a hal. Betta széttépi a gurámit.
2014. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy a betta maradjon a harcsákkal vagy 5 hím guppi a harcsákkal. A guráminak lágyabb víz kell.
2014. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én inkább a gurámira fogadnék, áramvonalasabb, gyorsabb, erősebb. De a lényeg, hogy két territoriális halat egy ilyen csöpp akváriumban nem szabad összeereszteni. Ráadásul, ha guppiból, harcsából is megvan az ajánlott minimum létszám, akkor bőven telt ház van, nem is tudnál új halat berakni a vízminőség romlása és a meglévő halak egészségének kockára tevése nélkül.
2014. júl. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1 gurámit nem jó tartani egyedül egész nap gubbasztani fog. Úszótérbe nem jó mást tenni mellé, feneketlen gyomra van ha a többi halnak is biztosítani akarod a kaját akkor a gurámi el fog hízni. Hajlamosak a májzsírosodásra, olyan társasban ahol 3 grammos halak vannak mellette könnyen elhízik és elpusztul.


Talajlakókkal, vagy az alsó részen tartózkodó halakkal jól társítható.

A betta ivarérettsége vízválasztó, menyire fogja zavarni a szintén labirint kopoltyús gurámi ami fenn van a legtöbbet, nekem külön kellett tennem a bettát hajkurászta a gurámikat.


Vízterhelés szempontjából egy 54 literes akvriumba 1 pár törpe gurámi, mellé 5-6 törpe páncélos elég, fagyasztott artemia, krill, planktonszerű eleség kell nekik, viszont ez terheli a vizet.

A 4 centi nem reális ami a diszhalinfón olvasható, lágyabb vízben jó szűrés mellett nálam 5-6 centisekre nőttek.

Nem kommunikálnak semelyik hallal, a bébi garnélákat, kis halakat levadásszák, a méz, tűz, törpe gurámi hímek kergetik egymást egyedül, őket nem lehet együtt tartani, illetve több hímet csak nagyobb akvában lehet.

Semmilyen agressziót nem tapasztaltam náluk, bármilyen hallal elvannak, megvédeni nem igazán tudják magukat, inkább menekülnek.


A 4 harcsa mellé ha veszel havi kb 20 liter(4 darab 5 literes) ioncserélt vizet akkor mehetne.


A guppik ha párba vannak akkor azok szaporodnak is,(pár kicsi megúszhatja) a betta meg ellenfél lehet, főleg ha ő már megvan, magának tekinti az akváriumot.


Lényeg amit előttem írtak, betta- harcsák, vagy guppi-harcsák, vagy lágyabb vízben gurámi-harcsák.

2014. júl. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! Pont erre voltam kíváncsi! Szerintem a gurámis-harcsás változat lesz. És akkor ha nem szeretnék kishalakat? A gurámik nem támadják egymást vagy a nőstényt?
2014. aug. 3. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor lesz szaporulat ha szándékosan akarsz, másként nem, a gurámik megesznek minden ivadékot, sajátjukat és más halakét is.

Szokás gurámiknál a kergetőzés de sérülések nincsenek, 1 pár lehet 60 literben, több nem.

2014. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszi!!! Sokat segítettél!
2014. aug. 3. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!