Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalakat szeretnék tenyész...

Aranyhalakat szeretnék tenyészteni tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
van egy 200 literes akváriumom aranyhalakkal hogy tudnám elérni h gyorsabban leikrázzanak vagy ilyesmi tippeket lécci

2014. júl. 27. 21:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Azt, hogy milyen gyorsan fognak ikrázni, azt nem nagyon befolyásolja(persze így gyorsabban fognak, mintha csak rossz minőségű kaját kapnának), de nem fogja őket annyira megterhelni.
2014. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm :) tegnap volt egy olyan h egy nöstényt kergettek de már sajnos lement a hasa és nem is kergetik szerintem meg ették egyböl az ikrát mert nem volt semmi ikra az akváriumban és akik kergették abbol jött is haltej
2014. júl. 28. 01:06
 13/17 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=Jj5pfvsuUoU



itt a tegnapi video h hogyan viselkedtek

2014. júl. 28. 01:07
 14/17 A kérdező kommentje:
kikellett volna vennem öket szerintem igy utolag nagyon sajnálom nem gondoltam volna h nem hagyják leikrázni hanem egyböl eszik
2014. júl. 28. 01:08
 15/17 A kérdező kommentje:
régebben volt olyan h cuppogtak a halak föleg este de nagyon hangosan 3 szobával arrébb tisztán lehetett hallani azis az ivás jele volt?
2014. júl. 28. 01:26
 16/17 Platypus ***** válasza:
100%

Nem ajánlom neked a tenyésztést ennyi szaktudással. Eleve az akváriumodban összevissza vannak a különböző szín és formaváltozatok. Ha nem összeillő színű halak a szülők, az utódok egyszerű barnák lesznek. És nemhogy pénzért nem veszik majd meg őket, de ingyen sem fogsz találni olyan gazdát nekik, aki nem a teknősét akarja etetni. Ráadaásul a halaid nagy része tavi aranyhal, azaz testalkatukban az ezüstkárászra ütnek. Ezek a halak minden kerti tóban tömegével szaporodnak, így tele van az összes hirdetős oldal ingyen elvihetővel, még szép színesekkel is.

A harmadik probléma: a hal lehet hogy beikrásodott, de még messze nem kifejlett méretű. Egyszerűen ilyenkor még nem képes elég nagy és fejlett ikrák termelésére. Legalább 1-másfél évet kéne várnod hogy erős, életrevaló ivadékod legyen.

2014. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
rendben oké köszönöm :)
2014. júl. 28. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!