Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! A sera aquatan vizelokesz...

SOS! A sera aquatan vizelokeszito szer jo a forrasvizbe is . Vagy csak csapvizbe?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

A vizelőkészítő a klór, nehézfémek, ellen jó.


Ha élnek a forrásban halak akkor jó lehet, fel kell forralni, forralással fertőtleníted.


Kell mérni egy keménységet, ph értéket.


Egy kereskedésből elhozott kemény vízben tartott hal azonnal sokkot kap és elpusztul példa esővízben, hozzá kell szoktatni folyamatosan, a legjobb 2-3 hét alatt.


A természetes vizeket amúgy kerülik akváriumban, rettent mód algásodhatsz tőle, tehát nem jó ötlet, nekem is lenne kifogyhatatlan utánpótlás, használtam is, teljesen egészségesek a halak , de az algák is.

2014. júl. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a vallaszt!Nem esovizre gondoltam,hanem kutvizre.Azert akartam tenni bele mert vannak benne nehezfemek.
2014. júl. 31. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
de akkor miért nem a csapvizet használod? :D nem értem teljesen
2014. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor félre értettem, sok országból írnak a gy.k oldalra azt hittem természetes patakról, forrásról van szó.


A kútvíznek magas lehet az ásványi anyag tartalma, általában a vas tartalma nagyon magas, nem hiszem, hogy az 1m/5 liter aquatan etilén-diamin-tetraecetsav tartalma ezt helyre rakná.

Használni úgy lehetne ha antsznél folyamatosan be van vizsgáltatva, volt már ha jól emlékszem aki kútvízzel töltötte fel az akváriumot de az eredeti kérdése a halak pusztulásáról szólt, utólag derült ki a kútvíz.

2014. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!