Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szumátrai díszmárnát lehet...

Szumátrai díszmárnát lehet gurámikkal együtt tartani?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor milyen félékkel?
2014. júl. 31. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
igen lehet
2014. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Több gurámi is alkalmas lehet, igából az akváriumod paraméterei döntik el melyik gurámi faj jöhet szóba.


60 cm hosszú normál arányú (54 liter)akváriumtól lágyított vízbe mehet 2 db (1 pár) törpe gurámi, vagy hasonló változatai, méz gurámi, tűz gurámi, dús vízfelszínre érő növényzettel, 10-15 cm akvárium hossz növekedésnél 1db gurámival növelhető az egyedszám, példa egy 85 centi hosszú, 100 liter fölötti akváriumba mehet 4-5 törpe gurámi, 2 him, 3 nőstény.

A darabszámnál figyelembe kell venni, hogy a méz, tűz, törpe gurámi hímek, veszekednek, kommunikálnak egymással, dús növényzetnél szépen elvannak.


Keményebb vízbe ajakos gurámi, 70 litertől, 60 cm akváriumhossztól 1 pár, 100 litertől lehet több egyed.


Lágyabb vízbe gyöngy gurámi, 100 liter, 80 cm akváriumhossz, 1 hím, 2 nőstény.


Keményebb vízbe kék gurámi, 100 litertől, 80 cm akvahossz, dús növényzet, több színváltozat van, arany, márvány, kék, az összesen lehet 1 hím 2 nőstény a kezdő létszám. Nagyobb akvánál mehet több nőstény.


Erős szűrés kell nekik, fagyasztott plakton szerű kaja, artemia, krill, stb a száraz táp felfújja őket.


Mindenféleképp zárt fedő, megfázhatnak, és fröcskölnek, köpködnek, úszik a lakás fedő nélkül.


Erős szűrés kell, a felsorolás sorrendjében egyre erősebb szűrés kell, a kék gurámihoz mindenféleképp külső szűrő.


A kék, törpe, gyöngy, egy akváriumban észre sem veszi egymást, csak a fajon belüli változatok veszekednek.


Bármelyik tartható lágyabb vízben, példa a kék tudom konkrétan, hogy bírja a keményebb csapvizet is, a törpe viszont nem.


Nekem 5 sávos diszmárna volt gurámikkal, észre sem vették, az etetés is megoldott mivel a diszmárnák alul és középen úszkálnak, nem jönnek a felszínre enni mint a gurámik, példa a beöntött kiolvasztott artemia, lekeveredik alulra így rögtön tudnak enni a márnák, nem eszik fel előlük a kaját a gurámik azonnal.


Tehát szűrés, vízparaméter, akvárium méret függő, totózd ki melyik lehet jó neked, adtam 1-2 támpontot.


A viselkedésük kb ilyen: http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI


Esznek, kötekednek, lesisik minden mozdulatodat, sérülésből eredő komolyabb dolog soha nincs ha dús a növényzet.

2014. aug. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az akáriumod megvan 120 liter és legalább tartasz 8 szumit akkor valószínű nem fognak a többi hallal foglalkozni, nem fogják csipkedni a gurámit.
2014. aug. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, ahogy írták annyi a titok hogy nagy legyen az akváriumod /100L+/ legyen egy csapat szumid /hogy egymást basztassák ne a többi halat, bár nekem amikor már csak 1-2 volt akkor sem bántották a többieket, a vitorlástól is inkább féltek minthogy bántsák őket :D , viszont a serpa lazacok amiket békésnek gondoltam jól megtéptek pár halat :( / és még a sok növény is fontos, és élőt vegyél, ha kezdő vagy akkor anubias-t vegyél, kicsit drágább de tuti hogy évekig meg lesz mert strapabiró /nekem van olyan tövem ami 6 éve megvan/ arra figyelj hogy vagy csak a gyökerek végét ásd el, vagy kötözd fel valamire, a gyökértörzsed ne ásd be sosem :) de persze más növényeket is rakj azért, sok szerencsét hozzá :)
2014. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!