Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha szeretnék akváriumba 4-5...

Ha szeretnék akváriumba 4-5 halat, kell nekik lélegeztető? Illetve milyen dolgok kellenének, az akváriumon és a halakon kívül?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Lélegeztető a kórházba van. :)
2014. aug. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
*LEVEGŐZTETŐ:DDDD Bocsi, este van. De jogos.:D
2014. aug. 8. 00:06
 3/5 anonim ***** válasza:
mekkora az akvárium milyen halak stb, ne itt várd a választ, olvass utána, irány a könyvtár és a net, ha elöbb nem tájékozódsz rendesen mindenről /a vásárlás elött is, ne hagyatkozz az eladóra, olvass elötte utána a berendezésnek a kiszemelt halfajoknak stb/ különben nagy kudarcok fognak érni, amugy ami alapvetően kell: akvárium /minál nagyobb annál jobb mert a kisebb rendszereket nehezebb fenntartani, mert egy túletetés is boríthatja az egészet, tető/világítás-a tető a halak miatt mert némelyik ugrálós és h ne párologjon el sok víz, a világítás a jobb képhez és a növényeknek, növények-segítenek lebontani egyes mérgező nyagokat és díszítik az akváriumot, aljzat, olyan 1-3 mm szemcsenagyságút ajánlok és minél természetesebbet /ne festettet /, szűrő minél nagyobb szűrőfelülettel /a szivacs legyen nagy, és teljesítménnyel/ legjobb ha külső és belső szűrő is van, a belső szűrők 99% a tudja fújni a levegőt is szval nem kell a levegőztető plusz ban , kell még egy fűtő is, és ami nagyon de nagyon, az a tudás, a halak csak a berendezett és járatott akvárium után egy héttel jöhetnek, és a vízet hetente kell cserélni 20-30% ot és ebbe kell nyomni vízelőkészítőt ami kiveszi a klórt és a nehéfémeket hogy a halaid és a lebontóbaktériumok ne pusztuljanak el, konyhanyelven kb ennyi, de sokat kell még tanulnod ifju pádáván ha nem csak egy halmészáros akarsz lenni ennyi pénzért amennyit ráköltesz, különben hány éves vagy? :)
2014. aug. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.:) Egyenlőre nem túl komoly az elképzelés, de a későbbiekbe biztos szeretnék, ezért írtam itt, és nem kerestem rá külön. Egyébként 17.
2014. aug. 8. 00:20
 5/5 anonim ***** válasza:
na a 17 az jó, azthittem valami gazdag kissrác vagy :D, sokat kell olvasni nagyon a témában és kezdésnek 100-200literes akit ajánlok mert nem ismered a halakat és egyszerre sok fajta fog tetszeni és van egy rakat ami nem érzi jól magát ha csak 2-5 db ot tartasz belőle, és egy 100-200literes akváriumba ugyebár sokkal többa lehetőség mint a kisebb pl 30 literesben, és aranyhalat ne mert annak 200liter a minimum és marha unalmas szerintem de akezdők valamiért imádják xD , diszhal.info -n lesheted meg a halakat és igényeiket, olvasni meg könyvtár és esetleg valami fórumon, de az alapokat jobb könyvből :) az akvarisztika olyan hobbi hogy kell hozzá pénz, türelem,pénz,ízlés,pénz és egy csipetnyi idő :D persze ez a pénz olyan dolog hogy ha utánaolvasol rendesen mindennek akkor olcsobban kijössz ha nem akkor ráfizethetsz, pl az én 6-7 éves 100literesembe már vagy 200x ezret beleköltöttem beleértve az akváriumot magát /első akvárium :D/ de ma már csak használtan vennék, ha pesti vagy akkor könnyű dolgod van :) de az üveget érdemes újat venni és elöbb megnézni mindent h rendben van e, na ennyi okosítást mára, ha van konkrét kérdésed írj privátban :)
2014. aug. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!