Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium és a halak szállítása...

Akvárium és a halak szállítása hogyan oldható meg?

Figyelt kérdés
Költöznénk, és van egy 160 literes akváriumunk. Kb. 200 km-t kellene valahogy szállítani. Van valami ötletetek, hogy hogy lehetne ezt megoldani?
2010. jan. 13. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 300literes akváriumot költöztettem Bp-ről Pécsre. A halakat, növényeket külön vödörben vittem.

Az akváriumot teljesen ki kell üresíteni. A 160 literes akvárium még szerintem befér egy személyautóba, kombiba meg biztos. Úgyhogy ez nem jelenthet problémát.

Nálam a 300-as nem fért volna be ezért jól bebugyoláltam vastag kartonpapírba és teherautón jött az akvárium állványával, tetővel, világítással és az 50kilónyi aljzattal együtt.

2010. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Akváriumot teljesen kiüríteni.

Ha a vizet tudod vinni magaddal (amennyit bírsz) az a legjobb.


Halakat nagyméretű akvarisztikai zacskóban (1/3 víz 2/3 levegő) akár 24 órát is lehet szállítani. Ha oxigénnel van felfújva akkor akár 48-at is gond nélkül. Csak arra kell figyelni, hogy ne hűljenek ki. Erre célszerű egy hűtőláda vagy egy ilyen célra vett hőálló doboz (nagyobb akvarista boltokban gyakran van, mert ők is ebbe kapják a halakat)

2010. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és a kocsiút és a rázkódás nem ért nekik? hány halat kell egy zacsiba pakolni? Mindegyiket külön kell tenni? Köszi a segítségeteket!
2010. jan. 13. 14:58
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én a nagyokat egyesével, a kicsiket négyesével tettem zacskóba kb 2 liter víz és oxigéntabletta, SERA Akvatant is csepegtettem rá.Majd műanyag vödrökbe kerültek a zacskók, a réseket,ruhával kitöltöttem.A vödröket rögzítettem.Az akváriumot érdemes habszivacsba vagy hullámpapírba csomagolni és stabilan elhelyezni, esetleg kikötni,a puha dolgokat,ruhaféléket, párnákat,stb bele is pakolhatod.( A helykihasználás miatt)
2010. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi... még annyi, hogy nem tudom, hogy az újra-berendezést hogy kellene megoldani. Mert ugye a régi lakásban először kiszedem a halakat, leszívom a vizet az aksiból, mindent összepakolok, aztán megyünk, majd az új lakásban összeszerelem az aksit, azért nagyjából új víz megy bele - na és itt a kérdés, a nem érett vízbe pakoljam be a halakat? Valami olyasmin gondolkodom, hogy az új lakásban összeszerelni egy kis akváriumot, egy-két nappal hamarabb, hogy azért jó legyen a víz, ebbe átszállítani a halakat, mégha szűkösen is férnek el benne, aztán összerakni a nagy aksit, várni két-három napot, és akkor áttenni bele a halakat. Nem tudom, hogy van-e ennek értelme, vagy felesleges...
2010. jan. 13. 17:04
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Sera aquatan,vagy más vízkezelőről még nem hallottál? beleöntöd az akiba a friss vizet(amennyit tudsz,a régi vízből ments meg...) és a víz ennyiségéről kiszámolod hogy mennyii vízlezelő kell bele.van pár száz forintos kis,50literre valóü vízkezelő,elégg gagyi,mármint csak a klór ellen jó,semmi nyugtató hatásu szer meg egyéb dolgok nincsenek benne de 400ft-bol az összes vizedet le tudod kezelni vele,és pár perc mulva mehetnek a halak...Én pl vízcserénél a vödörberakom a vízkezelőt és már megy is az akiba,nem várok vele,szoval igy gyorsabb mint napokat vizet érlelni...
2010. jan. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak a díjnyertes baromságát meg ne fogadd légy oly kedves.


A beállt akváriumvíz NEM attól beállt és jó a halaknak, hogy nincs benne klór (amit egyébként rézzel és nehézfémekkel kötnek meg a vízkezelőkkel, amik hosszútávon SOKKAL károsabbak a halakra, mint a friss vízből amúgy 2 óra alatt távozó klór), hanem attól, hogy biológiailag beállt, benne vannak a szükséges baktériumok és kiürültek belőle a szerves szennyeződések (mint a magas nitrát, ammónia, nitrit).

A vízkezelők a világ legnagyobb lehúzásai 1-2 kivételtől eltekintve (azokat halnyugtatónak árulják NEM vízkezelőnek), mert a naív, tudatlan, de amúgy az állataiknak jó akaró akvaristát húzzák le pénzzel.


Kedves kérdező:

Ha van arra lehetőséged, hogy beindíts az új helyen egy kisebb akváriumot, majd átszállítsd a halakat tedd azt. Így szépen, nyugodtan, nem kapkodva meg tudod csinálni az átköltöztetését a nagyobb akváriumnak, hagyod járni 2-3 napot (egyáltalán nem szükséges semmiféle vízkezelő humbugot használni) és akkor átteheted a halakat.


Nemtudom milyen és mekkora halaid vannak és, hogy mekkora helyet tudsz nekik kialakítani, de ha normális szűrést tudsz hozzá biztosítani + egy plusz erős levegőztetést (1-2 ezer forint egy légpumpa) akkor pár napig nem lesz velük gond. Csak vigyél beállt vizet az "átmeneti" teknőbe a halakhoz.


Általában egy zacskóba egy halat szoktam tenni, de én nagyobb testű és jóval nagyobb értékű ( 5-50 ezer forintos) halakat szállítok, így nem éri meg kockáztatni. Én azt mondom, hogy a kisebb testű halaidből (pl. guppy, neon, ilyesmi) nyugodtan tegyél 4-5-öt egy zacskóba, a nagyobb testűeket meg egyesével vagy kettesével.

Nem szükséges SEMMIFÉLE oxigéntabletta vagy hasonló hülyeség bele, csupán annyi, hogy 1/3 víz 2/3 levegő arány legyen a zacskóba.

Az persze nem jó, ha nagyon lötyögnek, próbáld őket kitámasztani a hűtőtáskába pl. rongyokkal.

2010. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor megpróbálom a kis aksival. nem drága halak, de nem szeretném, ha bajuk lenne, szeretem őket :)
2010. jan. 13. 21:58
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves utolsó,azért a te hozzászólásod is hagy némi kifogásolhatót.Ami azt illeti az Aquatan megköti a nehézfémeket és a rezet is a klór mellett,plusz nyugtatót is tartalmaz.Az sem igaz, hogy az oxigéntabletta baromság, bár ha van elég levegő, valóban nem szükségszerű.Kioktatod az egyik válaszadót, a biológiailag beállt vízről és utána azt írod, hogy 3nap múlva beteheti a kérdező a halait, nyilván egy-két hetet akartál mondani, mivel kb ennyi idő, amíg a baktériumtelepek felszaporodnak a kívánt szintre.Én azt tanácsolnám, hogy a szűrődet is tedd egy zacskó vízbe és úgy szállítsd át az új helyre, így megmaradnak a lebontó baktériumok, legalább a szűrőben.A kis akvárium és egy két vödör régi víz, jó ötlet.Ha berendezted az akváriumot, tegyél nyugodtan Auatant a vízbe és egy kevés tőzegkivonatot.3-4 óra elteltével,nyugodtan tedd át a szűrőt és a halakat, majd merd át a régi víz használható részét is.Ha nem akarsz vízkezelőt használni, akkor várj egy napot.Semmivel nem lesz jobb a helyzet 3 nap elteltével, csak felesleges stresszt okoznál a halaknak, a szűk hely miatt.Tartsd jól a halakat szállítás előtt és az új helyen keveset etess,legalább egy hétig,hogy ne terheld túl a vizet.Semmi bajuk nem lesz, nem kell félni.Jó költözködést.
2010. jan. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, és mibe köti meg a rezet?

kloriddal? vagy ami mégjobb sulfáttal? Vagy esetleg (ami valószínűbb) réz-karbonáttá?


Azzal az alapvető kémiai ténnyel azért remélem tisztába vagy, hogy amit nem veszel ki a vízből az benne marad. Hiába köti meg bármi az alacsony PH vagy még kismillió dolog hatására simán visszaoldódik pár hét / hónap után.

Király, megérte megvenni drága pénzért.


Tessék már tudomásul venni, hogy NINCS a MO-i csapvízben olyan mennyiségű nehézfém, ami komoly károsodást okozna a halaknak. Egyedül a klór és a hőm. változás miatt kiürülő gázok veszélyesek, de ezek pár óra alatt távoznak a friss vízből MAGUKTÓL.


A 3 nap beindulás meg teljesen korrekt, mivel használt vizet, használt aljzatot és használt szűrőt visz. És mivel a nitrifikációs baktériumok NEM életképesek a vízben csak rövid ideig, így a 99%-k a szűrőben, az aljzatban és többi dekorációban él meg.


Azt a tanácsodat meg ne fogadja meg a kérdező, hogy vízbe vigye a szűrőjét, mert akkor garantáltan megdöglik benne 4-5 óra alatt minden baktérium oxigénhiány következtében. NEDVESEN vigye. Úgy túlélik a baktériumok 24-48 órát is, vízben ha elfogy az oxigén 10 perc alatt kipusztulnak.

2010. jan. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!