Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 126 literes akváriumom...

Van egy 126 literes akváriumom. Vettem bele 12 db halat, guppit, alga evő harcsát, és talaj tisztító harcsát.3 hétig semmi probléma nem volt. Vettem még 4 db halat. Azóta megdöglött egy hal az "új" halak közül, és 5db "régi"! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2008. aug. 6. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudunk a szűrésedről, az új halak fajtájáról, azok forrásáról, esetleges tünetekről. Így bizony elég nehéz bármit is mondani.
2008. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
alapszabály! Annyi liter viz legyen ahány cm-nyi hal van! Tehát van 10 3cm-s guppid, akkor már rögtön 30 liter kell. de több fajta, több természetű halnál azért gondolni kell az összeférésre!azért mert mindkettő elvileg szelíd, hal ,attól még előfordulhat, hogy az élettérért megölik egymást!
2008. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sajna kevés a hely, azért nem írtam több infót! Külső szűrőm van,a boltban azt mondták hogy egy ekkora akváriumba kb 20-25 db hal ideális!
2008. aug. 6. 15:53
 4/7 anonim ***** válasza:
/Még lehet kiegészítésnek írni a kérdéshez... úgy mellesleg. :D/
2008. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami betegséget hoztál az új halakkal. Meg kell vizsgálni a döglött halakat, van-e rajtuk valami betegségre utaló nyom!
2008. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen fajtájú az új halak amket vettél?Nem lehet hogy már betegen vetted meg?Jut rendesen oxigén a vízbe?

Egy kicsit több infót irjál

2008. aug. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Az új hal fehér Molli volt. Külső szűrőm van, és van levegőztető is! Már eltelt 3-4 nap azóta minden oké, a megmaradt halakkal semmi baj nincs, úgy hogy tényleg rejtély számomra az eset! Ja, és az elpusztult halakon én legalább is semmit nem láttam külsőleg hogy lett volna valami bajuk.
2008. aug. 8. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!