Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha napi többször adok kevés...

Ha napi többször adok kevés kaját akkor gyorsabban nőhetnek a halaim?

Figyelt kérdés

vagy ez nem befolyásolja? eddig mindig csak este adtam nekik,

megfelelő szűrés és heti 20-30% os vízcsere mellett, páncélosharcsák és boliviai törpesügerek és fagyasztott kajával etetek :)


2014. aug. 14. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy nap csak egyszer adj és tarts egy nap koplaló napot.Amúgy milyen szüröd van?
2014. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
atman 50-150literig külső, a pontos nevét most nem tudom , meg egy eheim belső 96 lityós az aki am :) szettben volt és ugy volt hozzá a szűrő is :) nem vagyok kezdő csak érdekelt hogy ez befolyásolja e a dolgot :)
2014. aug. 15. 00:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem a legszerencsésebb az esti etetés, főleg nyáron.


Éjszaka az akvárium oxigénszükséglete megnő, gyengébben dolgoznak a baktériumok, ha vannak növények azok szívják este az oxigént, nappal meg termelik, de az algáknál is van fotoszintézis, sőt erős fényben ők bubiznak a legjobban.


A jó biológiai szűréshez az ammónia lebontásához oxigéndús környezet kell, ezért jobb a reggeli etetés, a halak ürülékéből még délelőtt ammónia szabadul fel, ezért szokás lámpafelkapcsolás után etetni.


Tehát ha azt akarod, hogy gyorsabban nőjenek, adj nekik reggel enni, így este gyengébb ammónia szint mellett nyugodtabban tudnak pihenni, az emésztés sem terheli őket az aljzaton fekvés, relaxálás közben éjszaka.



Este a halaknak

2014. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!