Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen algaevő halak vannak?

Milyen algaevő halak vannak?

Figyelt kérdés
Volt nekem aymonierim, de meghalt, és csak most látom, milyen nagy haszna volt... Tiszta algás az üveg, tiszta algásak a növények. Szeretnék valami hasonló algaevő halat, ami rendesen takarít. Csak az ancit ismerem, meg ezt. Milyenek lyen halak vannak még?
2010. jan. 14. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

én az algaevő harcsát ismerem:

van a fehér pöttyös, meg a sima fekete szúrós.

2010. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát,ez inkább leírás volt,nem nevek. Anci,törpeszívóharcsa,plecco,vértes harcsa,stb...Sok van,itt megtalálsz sokat:

[link]

azok amelyikek tapadókorong szerű szájszervvel rendelkeznek.Amugy,alga takarításra garnélák és almacsiga és más csigák is jók.De én nyugodt szívvel csak az almacsigát ajánlanám...

2010. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezen kívül sok van még, de a többség óriásira nő meg!


20 cm-re nő meg a Baryancistrus sp. L-18, magyar nevén az L-18 harcsa. Hasonló mint az anci, de szebb.


6 cm-re nő meg a Beaufortia kweichowensis, magyar nevén Palacsinta algaevő. Ez nem harcsa, a pontyfélék közé tartozik, viszont eszi az algát, és mutatós is.


diszhal.info weboldalon találhatsz róluk infót!

2010. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!