Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe gurámiról vélemény?

Törpe gurámiról vélemény?

Figyelt kérdés
Milyen a viselkedése,stb?

2014. aug. 21. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kedves, szép kis hal, békés, szereti a meleget és a sűrű növényzetet.
2014. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon bejönnek, az enyémek szelídek voltak, jópofák, csak egymással voltak kissé agresszívak, de sérülés nem volt soha, dús növényzet kell, főleg vízfelszínre érő növények.


Kicsit lágyabb, 10 nk körüli víz, erős szűrés, elvileg 60 literbe már tartható, jobb inkább 100 literben gondolkodni.

24-25 c.fok jó, nálam kicsinek állandóan csupálták a javai mohát, más növényt nem bántottak.

Artemia, krill volt rendszeresen az étlapon.


Törpe gurámik nem társíthatóak méz, tűz, gurámival, illetve egymással kötekednek, tehát előbbi 3 fajtából 2 mehet 60 literbe, 3db 80 literbe, 4db 100 literbe stb

A nemek aránya egál, vagy több nőstény.


Van aki mást mond, én nem vettem észre semmilyen más fajjal agressziót, teljesen közömbösek a többi hallal.

Kisesebb akváriumban azért célszerű csak talajlakókat tenni melléjük, ha van 3 törpe gurámi és így kicsivel nagyobb akva akkor mehet melléjük más is a talajlakókon kívül.

Nem 4 cm ahogy több helyen olvasható, 5-6 centis és vaskos hal.


Nekem 2013-2014-ben kipotyogtak, 4-5 évesen.


[link]

2014. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
[link] nekem mondjuk a törpesügérek jobban bejönnek, de ha nem léteznének akkor gurámit választanék, csak nagyon apró élőlényekkel pl garnélákkal meg ivadék halakkal ne rakd össze mert ragadozó kis mérete ellenére :D
2014. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Garnélákkal még mindig nem tartható. :D
2014. aug. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor 100 literbe mehet 2 pár törpe gurámi.
2014. aug. 21. 21:08
 6/13 A kérdező kommentje:
Hogy-hogy garnélákkal még mindig nem tartható?Igaz,hogy azt a kérdést is én írtam,de most nem azért kérdeztem.Legfeljebb ha nincs szerencsém,akkor lesz a gurámiknak egy kis élő eleség.
2014. aug. 21. 21:12
 7/13 anonim ***** válasza:
:D de amugy sepregető garnélát meg kifejlett amanókat szerintem rakhatsz :) vagy ha nagyon apró gurámikat szerzel akkor lehet megszokják valamennyire őket
2014. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Holnap fogom megvenni, a nőstény 4 cm körül van,a hím lehet olyan 6cm.Amúgy red cherryjeim vannak,de van olyan hely,amit a garnélák

nagyon szeretnek,oda egy hal sem fér be.

2014. aug. 21. 21:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Van némi esély, hogy nem bántják a garnélákat, legalább is a kifejletteket, a szaporulat már más lapra tartozik, én amit utoljára vettem krillt kb 1.5 cm krillek voltak belepréselve a kockákba, ha ráfanyalodnak az érőre akkor jönnek sorban az rc-k.

Az rc-nél hátrány, hogy rövid ideig él, így valószínű szaporulat híján el fog tűnni a faj az akvádból még akkor is ha nem bántják a gurámik a kifejletteket.


Bármilyen más garnélánál a történet úgy indul, hogy kicsinek veszed meg, nálunk a sepregető 1.5 cm a kereskedésben.


Én nem venném meg a gurámikat ha 4-6 cm a nagyságuk, jobb lenne 2-3 cm kishalak, azok biztos, hogy fiatalok.

Halaknál minél kisebbet, fiatalabbat kell venni, sokan viszik vissza, adják be a halaikat, nem tudni menyi idősek.

Nálunk tele van a kereskedés öreg, kifejlett, megunt halakkal.

2014. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lehet nem jól írtam a nagyságot,mert nem tudok jól saccolni.A hím még nem is piros,csak az alján kezd egy kicsit pirosodni.Még biztos nem kifejlett.
2014. aug. 21. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!