Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először írok ide kezdő lévén és nekem is nagy gondot okoznak az algák, jelenleg szerintem legalább 3 fajta van az akiban. Egyébként az akváriumom 54 literes (ebből is látszik menyire kezdő vagyok) Tetra Ex 400as külső szűrővel, 30w világítással ami 9 órát megy naponta, a talaj Ada Amazonia amiből 6litert tettem bele és Dennerle táptalajt, Easy Carbot adagolok naponta fél ml-t és Profito-t 1ml-t naponta, növényekből anubiasok, cryptocoryne wendtii, jávai moha, és még1 fajta aminek nem tudom a nevét, halakból van: 5 neon, 1 harcoshal és 2 oto, co2 sajnos nincs (még). Az olvasottak alapján kb napi 11és fél órát kéne világitsak, lehet hogy ez a baj? Vagy csak egész egyszerűen túl kicsi az akvárium? A baj az hogy minnél többet olvasok az akváriumról annál jobban rájövök hogy az 54l édes kevés. Ha tudnátok segíteni azt nagyon megköszönném mert gőzöm nincs mi lehet a gond.
2014. aug. 25. 21:22
1 2 3 4 5 6
 1/59 Pendulum92 ***** válasza:

Alapvetően nem kevés az 54 liter, nekem 9 literes garnélásban sincs alga.


Minden akváriumban van a körülményeket tekintve egy bizonyos sáv, ahol beáll az egyensúly, nincs nagyon alga, semmi gond.


Így látatlanba makroelemhiány lehet. Ugye ha nincs elég nitrogén, az algák még mindig jobban nőnek, ők jobban tűrik a táptanyagszegénységet. Adagolsz carbot, és mikroelemeket, káliumot, de foszfátot, nitrátot nem. A fényed sem minimális, jávai jó, de kéne valami "nagyobb testű" igazán gyorsan növő növény is, pl. HM.


Oké, hogy van táptalaj, de állítólag a legtöbb növény a leveleken keresztül gyorsabban veszi fel a tápanyagokat, ezért kéne valami folyékony is a vízbe.


Ha ez oké, és még mindig áll a probléma, lehet továbbmenni.

2014. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:

Tetra ex 400, 54 liter, ez van nekem is.


JBL párti vagyok, maradok is!


Május 10-én üzembe helyeztem egy ex 400-at, olcsó volt, JBL nem volt használtan, azt átlag nem adják el, jöttek pofonok sorba, algaháború, koszos víz, gyorsan barnuló csövek.

Folyamatosan rájöttem a nyitjára, a gyári szivacsok ritkák, nem tapad meg rajta semmi, nehezen állnak be. A vödör kicsi, kevés a magassága, nem cirkulál benne úgy a víz mint a 600-as testvérében.


Mára 3,5 hónap után rendeződtek a dolgok, megszűnt az alga teljesen, szép tiszta a víz is.


Töltet ami nekem bevált, alul a két gyári fekete szivacs, fölötte a második tálcában 1 liter siporax, a siporaxon 1 réteg JBL symec perlon vatta.

Érett siporaxal helyeztem üzembe, 2 db aquael fan 1 szűrőt váltott le, ami mellett nem volt előtte alga, az üzembe helyezés után jött rendesen.


Az első hónap kudarca után felhasználtam 1 tubus neptun biostartot, 1 hétig adagoltam.


Nem szerettem a szűrőt a jbl szűrők után elég csákány, mára megbékéltem vele, végzi a dolgát némi küzdelem árán, sőt vettem mellé egy ex 600-at is, szintén használtan, olcsón.

Az ex 600-at már azonnal úgy üzemeltem be mint ami az ex 400 esetében bevált, alulra szivacsok, főlé xiporax, rá perlon, rá a lezáró rács, 2 tubus neptun biostart, 115 literes akva, alga nincs.


Kerámiák kuka, minden szűrőnél kidobtam már.

2014. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
Ja, Pendulum92 válaszát meg az enyémet gyúrd össze és meg lesz a megoldás.
2014. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Egy hülye kérdés. Mi az a siporax. Erre még nem gondoltam hogy átrendezzem a szűrőtöltetet de mindenképp kipróbálom, jobban tettem volna ha Tetra ex 600asat veszek inkább de ez van.
2014. aug. 27. 19:56
 5/59 anonim ***** válasza:

Siporax az egy porózus habkőszerű anyag.


A szűrőanyagok át itatódnak szennyeződéssel, baktériumok költöznek a szűrőanyagba amik a későbbiekben lebontják a halaktól származó ammóniát.


Az első tálba siporax van: http://www.youtube.com/watch?v=EMjxRSeV_i0


Mint minden szűrőanyagot a siporaxot is csak akvárium vízbe meg kell lötykölni: http://www.youtube.com/watch?v=2S0wyn8Iptc

2014. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Vattából mindegy milyet használok? És lehet hogy kéne valamilyen baktériumkultúra elősegítőt vennem? Ha igen akkor milyet?
2014. aug. 27. 21:08
 7/59 anonim ***** válasza:

Vattából én a JBL symec-et használom, nagyon gazdaságos és olcsó, 700 ft körül van 100 gramm, kitekerve kb 2,5 méter, vagyis sok évig elég, több hónapig használható a szűrőben, az árából adódóan ki lehet használat után dobni, 1 rétegben a siporax tetejére rakom.


[link]


[link]


Baktérium kultúrából nekem a neptun biostart vált be legjobban, a legolcsóbb is, siporaxhoz felesleges drága lávakövest venni.

Elvileg nem kell baktérium kultúra mert a két szivacs ami benn van már tartalmaz baktériumokat, a kultúra jó hatással van a szűrőanyagokra így azért megéri.


A tetra ritka, durva, szivacsai nem a legoptimálisabbak a baktériumok számára, ezért kell, vagy ajánlott a siporax, 1 liter elég.

2014. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Sera siporaxot vettem és van hozzá egy szűrőindító baktériumos flakon is remélem beválik. Makro tápanyagok közül melyiket érdemes venni?
2014. aug. 30. 13:14
 9/59 anonim ***** válasza:

A szűrőtől indul a dolog, a két gyári szivacsot tedd be az alsó tálcába, a fölsőbe mehet a siporax, a lezáró rács alá mehet perlon van aki tesz, van aki nem.


Összeraktad, ha tiszták a csövek akkor minimum 3-4 hónapig nem kell hozzányúlni, esetleg az esőztető csövet takarítsd le néha.


A szűrő 4-6 hét alatt beérik, beleköltöznek a siporaxba a baktériumok, egyre jobb, hatékonyabb lesz a biológiai szűrésed, termel nitrátot.


Az algásodás fő oka általában a gyenge szűrés vagy rossz szűrőanyag, esetleg a gyárilag kapott aktív szén ami telítődött.


A lényeg, fog keletkezni nitrát ami táplálja a növényeket, ehhez kálium+mikro elem pótlás elég, azaz profito.

Táptalajod is van ami táplálja a növényeket, én várnék amíg beérik a szűrésed.

2014. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
A szűrővel mindenképp így fogom csinálni. Köszi a leírást! Még azon gondolkodtam hogy mi lenne ha a 2db 15w-os fénycsőből az egyiket lecserélném növényesre (mindkettő napfényes)? Esetleg egy Co2 rendszer menyit segítene a problémán?
2014. aug. 31. 19:14
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!